Originální název: Monster Blood Tatoo- Book One: Foundling

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2303-8

Fragment (2014) 978-80-253-2303-8 352
Fragment (2008) 978-80-253-0629-1 352

Chlapec s dívčím jménem Rosamunda, nalezenec vyrůstající v útulku, je kvůli svému jménu často vystaven posměchu vrstevníků. Rád by se stal námořníkem, ale je vybrán pro povolání lampáře. Cesta za jeho posláním je však plná překážek! Rosamunda putuje divokou krajinou, kterou obývají příšery. Cestou potkává známou fulgarku Evropu a je svědkem lítého boje, ve kterém padne její pomocník... (Založil/a: Zdenulka)

David M. Cornish David M. Cornish
*1972

Magyana
  29. 12. 2014, 12:22
Čtivá knížka, pěkně odsýpá. Hlavní hrdina je trochu moula, ale snad se v dalších dílech to poddá.
Příšery jakožto myslící a mluvící tvorové? To je novinka. Vyvstává však otázka: kdo je tu vlastně ta příšera?
Angel Writie
  8. 5. 2016, 19:57
tuhle knihu jsem naposledy četla někdy v páté třídě, protože s nohou v sádře toho moc dělat nejde, ale moc mě to tehdá nebavilo, protože jsem byla jen jednoduchá jedenáctka, ale teď už mám zase první díl v knihovničce a už jen čeká, až ho znovu přelouskám
Alex6565
  26. 8. 2012, 13:37
Skvělá knížka, autorovi se povedlo vytvořit opravdu povedený svět a svým psaním váš stáhne do děje jako nikdo jiný