Nelehký den

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3896-8

Knižní klub (2013) 978-80-242-3896-8 264

Bývalý člen zvláštní jednotky amerického námořnictva Navy SEAL, který se účastnil operace vedoucí k zabití Usámy bin Ládina, popisuje v této knize nejen proslulou operaci s krycím názvem Neptunův trojzubec, ale i řadu předchozích nasazení svého týmu, především v Iráku a Afghánistánu. V otevřené výpovědi líčí průběh zabití bin Ládina z pohledu očitého svědka a také pro čtenáře odkrývá něco z výcviku, každodenního života i náročných úkolů příslušníků speciálních jednotek. (Založil/a: jaryj07)

Mark Owen Mark Owen

Morsie
  30. 5. 2013, 12:36
Asi to není úplně kniha pro každého, zvlášť pak asi pro ženy, mě přesto ale oslovila, dotkla se mě. Má svou podstatu a hloubku... a nejde ani tolik o to samotné dopadení bin Ládina.... Kniha je už dnes hodně ceněná a věřím, že v budoucnu bude ještě víc, přecejen je to kus historie.
DeviR1
  23. 4. 2013, 18:12
Obsahově zajímavé, byť jsem čekal něco víc. Na začátku autor říká, že nemohl použít pravá jména, nemůže popisovat některé okolnosti, které jsou utajené (logicky) a sem tam něco upraví tak, aby se to dalo publikovat. A to mi taky vadilo, celou dobu jsem měl pocit, že čtu spíš beletrii. Ale to už je můj problém, protože jinak by ta kniha ani vyjít nemohla. A nemyslím si, že přeložit "No easy day" jako "Nelehký den" bylo zrovna vhodné a hodící se, ale co už...
JeyKey
  22. 1. 2014, 20:56
Popis života člena speciálních jednotek,jsou to neskuteční borci a klobouk dolu před nimi.Naštěstí tu není tolik patriotismu kolik jsem očekával a to je dobře.Nejde jen o tu jednu misi ale i o ostatní krůčky které k ní vedli.Zajímavé počtení ale řekl bych jen tak jednou a nikdy více.