Dívka, která sahala po hvězdách

Dívka, která sahala po hvězdách Originální název: The Girl Who Chased the Moon

Ikar - 2013

Ikar (2013) 208

Emily Benedictová přijíždí do pitoreskního jižanského městečka Mullaby v Jižní Karolíně v naději, že se dozví víc o životě své matky, obklopeném mnoha hádankami. Ale od chvíle, kdy dívka vstoupí do domu, kde její matka vyrůstala a kde žije její podivuhodný samotářský dědeček, jehož zatím nikdy nepotkala, nestačí se divit. Ostatně celé Mullaby, kde existují rodinná tajemství, za nimiž stojí snad jen kouzla, je poněkud zvláštní místo. Jak jinak si vysvětlit, že zde žije muž tak vysoký, že dohlédne za obzor. A to je jen začátek… (Založil/a: Aileen7)

bublynka22
  8. 12. 2016, 12:15
Ano, je to poměrně předvídatelné a příběh končí v pohádkových happyendech, ale za mě ideální kniha, když si potřebujete dobít baterky humorným slaďákem s trochou nadpřirozena=)
Veronika279
  26. 4. 2016, 9:54
Možná, kdybych jí četla před 15 lety, tak by mi přišla více zajímavá. Některé "úkazy" byly nesmyslné a ani se je autorka nesnažila vysvětlit. Průměrná kniha, určená skoro pro děti (s vyjímkou sexuální scény). http://cteme-s-laskou.blogspot.cz/2016/04/divka-ktera-sahala-po-hvezdach.html
Aileen7
  17. 11. 2014, 11:54
Kniha mě celkem zklamala. Přišlo mi, že se celou dobu celkem nic nedělo a děj byl víc než předvídatelný, čímž bych asi neměla být příliš překvapená. Zahrada kouzel je každopádně povedenější.
mitulka
  12. 10. 2013, 16:09
Je to krásný příběh dvou žen, který vás chytne za srdce, pokud máte rádi romantiku, lásku a trochu tajemno.
mal
  21. 7. 2013, 18:24
Moc hezká knížka, čtivá, humorná i dojemná. Četla se rychle, ideální knížka na prázdniny. Vřele doporučuji pro pohlazení po duši.