Originální název: Monster Blood Tatoo- Book Two: Lamplighter

Fragment - 2015
ISBN: 978-80-253-2304-5

Fragment (2015) 978-80-253-2304-5 576
Fragment (2008) 978-80-253-0773-1 576

Dobrodružství v zemi hrozivých bojovníků pokračuje! Rosamunda se stává lampářským nováčkem v Železné baště. Výcvik je nelehký a hlavně nebezpečný, protože příšery číhají na každém rohu. Ty také na sebe nenechají dlouho čekat a příjezd mladé budoucí lampářky Threnody je spojen s krvavým útokem rohatých bestií. Zpupná Threnody je ale pro Rosamundu spřízněnou duší. V podzemních chodbách pevnosti odhaluje děsivý objev a ten jen utvrdí jeho podezření, že se v nitru pevnosti dějí podivné a nekalé věci. Výcvik nováčků je předčasně ukončen a Rosamundu pošlou do té nejvzdálenější a nejnebezpečnější pevnůstky, kousek od Krvavého močálu. Tam teprve začíná skutečně těžká služba mezi ostřílenými chlapíky, kteří denně čelí nebezpečí. Rosamundu čekají další nelehké zkoušky…

Polokontinent – země plná přetvářky, intrik a zlých úmyslů, kde jsou lidé zrůdní a nestvůry lidské. Dokáže Rosamunda poznat, kdo je kdo? Nalezenec s dívčím jménem Rosamunda přežil nebezpečnou cestu do Železné bašty a stává se lampářským učněm. Na výcvik do pevnosti přijíždí také mladá lampářka Threnody. Její vzdorovitá povaha je chlapci sympatická a okamžitě v ní nachází spřízněnou duši. Společně prozkoumávají podzemní chodby pod pevností a zjišťují, že se v nich odehrávají podivné a nekalé věci. Výcvik nováčků je předčasně ukončen a Rosamunda se musí stěhovat na odlehlé a velmi nebezpečné místo. Do malé pevnosti nedaleko Krvavého močálu. Teprve tam, mezi ostřílenými chlapíky, kteří denně čelí útoku zabijáckých bestií, začíná skutečná a těžká služba. Přežije Rosamunda tuto nelehkou zkoušku, nebo se stane jen další položkou na seznamu mrtvých? 2. díl strhující fantasy trilogie plné akce, napětí a nečekaných zápletek, která uchvátila čtenáře po celém světě. Do detailů propracovaný fantasy svět vás ohromí, uhrane, okouzlí… (Založil/a: Zdenulka)

David M. Cornish David M. Cornish
*1972

Snicketka
  12. 5. 2012, 19:46
Četla jsem, že by třetí díl měl vyjít elektronicky, ale bohužel nevím co je na tom pravdy. Tak doufám že se toho elektronického vydání dočkáme co nejdřív.
Nikk
  5. 3. 2012, 17:09
Tahle knížka by mohla jednou konkurovat Harry Potterovi! Skvěle napsané, děj neuvěřitelný a vůbec - celková kniha je úžasná! Nemůžu pochopit, proč někdo po této knize nehmátne. Možná těmi stranami, ale.. přečtěte první díl a pochopíte proč číst ten druhý! Nemůžu ani popsat, jak strašně mě štve, že nebude třetí díl. Tak moc jsem byla zvědavá na to, co se bude dít dál. A bum - nic.
Každopádně tahle kniha podle mě nemá žádnou chybu a zkuste mi to vyvrátit. :)
TeJoUsHeK
  20. 2. 2015, 0:44
Tato série je znova vydávána. První dí už vyšel (myslím pod názvem Nalezenec), v červnu vyjde druhý a v září vyjde i 3. díl. Nemůžu se dočkat :-)
popajo
  5. 9. 2014, 10:33
Tetování krví – Nalezenec, D. M. Cornish
NOVINKA VYJDE 06.10.2014
SUPER:) mnohokrát děkuji Fragmentu za vydání 3. dílu
Pomaleji
  25. 10. 2011, 7:35
Pokračování jedné z nejlepších fantasy poslední dekády. Nakladatelství Fragment u mě má velký vrub za to, že se rozhodlo nevydat závěrečný díl trilogie.