Zbavte mě toho pitomce / Sundejte ze mě tu mrchu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Blinkr - 2012
ISBN: 978-80-87579-05-3

Blinkr (2012) 978-80-87579-05-3 216

Tato knížka, je o rozvodech a velké lidské bolesti, kterou přinášejí. Nebyla napsána kvůli tomu, aby se nad rozvody hořekovalo, ale aby si s touto situací člověk dokázal poradit a rány se začaly hojit dříve, nikoliv aby si do nich člověk sypal sůl. Promítá se v ní zcela syrová realita, napsaná velmi realisticky a vtipně. Jen v Čechách se rozvádějí desítky tisíc párů každý rok. Rozvod je o krájení srdce, předchozího života, o bolestivém dělení. S někým, koho ještě milujete, nebo už ho nenávidíte. Dělíte se o děti, majetek, trpíte vy, vaši potomci, jejich prarodiče, vaše rodiče. Rozvod je zóna lidského života plná nástrah. Tato knížka je o právu a pokouší se mu vrátit jeho určení, totiž povinnost sloužit lidem. Činí tak na poli rodinného práva. Je to vlastně rozvodový bedekr či manuál, průvodce od prvního zaskřípání ve vztahu až po poslední razítko právní moci v posledním souvisejícím sporu. S hlubinnou analýzou manželských rozporů, světa soudů, soudců, advokátů, znalců, sociálních pracovníků atd. Smysl je jednoznačný - aby „účastník“ pochopil, co se kolem něj děje, nebo aby lépe chápal ten stress, jemuž jsou vystaveni lidé v rozvodové situaci. Průvodce rozvodem je doplněný příběhy ze soudních a obdobných síní tak, jak je autorka zažila ve své dvacetileté advokátní praxi. (Založil/a: Kattchka)