Písmo zlaté věčnosti

Poprvé vydáno celosvětově: 1960

Votobia - 1996
ISBN: 80-7198-166-4

Votobia (1996) 80-7198-166-4 205

Všichni známe Jacka Kerouaca z jeho románu Na cestě - sex, drogy a rock and roll. Toto je však jiná stránka autorovy mysli. Kdyby knihu napsal nějáký starý zenový mistr, byla by slavná. Jelikož však patří Keroacovi... najdou ji jen vyvolení. (Založil/a: RockWagram)

RockWagram
  28. 4. 2013, 13:00
Jacka Kerouaca si většina lidí zapamatuje jako alkoholika, vandala a tuláka. Pro mě to byl ale duchovně vyspělý člověk, kterému vždy chyběl jen ten kousíček k tomu, aby se smířil sám se sebou. Písmo zlaté věčnosti je jedna ,,z těch knih'', které chci mít doma. Kdybych neznal jméno autora, uvěřím že knihu napsal před pár sty lety nějaký moudrý zenový mistr.
Ivu-SKA
  20. 10. 2013, 22:50
Věřím, že milovníky ,,klasického" Kerouaca (stále na cestě a opilého či na drogách)může Písmo zlaté věčnosti zklamat, protože tam určitě nenajdou to, co od něj očekávají. Podle mě už některé z jeho hlubších buddhistických úvah můžeme vidět i v Dharmových tulácích, zde to ale dotáhl do dokonalosti a preciznosti. Bylo hezké si prohlédnout jeho osobnost i z druhé, mnohem klidnější a moudřejší stránky.