Expres do ráje

Originální název: Eden express

Argo - 1999
ISBN: 80-7203-215-1

Argo (1999) 80-7203-215-1 250

První kniha syna známého spisovatele je autorskou výpovědí o světě za hranicí reálného a normálního, je strhujícím vyprávěním o cestě mladého muže napříč krajinou šílenství. Autor-hlavní postava po absolvování univerzity odchází znuděný akademickým životem a nedůvěřivý k náhlé slávě svého otce do lesů kanadské Britské Kolumbie, kde se svou přítelkyní zakládá komunu. Po počátečním nadšení se u něj začnou projevovat zřetelné rysy duševní choroby. Na svatého Velentína 1971 je Vonnegut přijat do psychiatrické léčebny s diagnózou akutní schizofrenie. (Založil/a: skjaninka)

Mark Vonnegut Mark Vonnegut
*11.05.1947

vladislaus
  15. 7. 2014, 13:25
Američané mají dle mého názoru otřesnou povahu a otřesný náhled na život. Nedivím se proto, že mnoho mladých a intelektuálů z toho musí zešílet, nebo jede na drogách. V USA bych rozhodně žít nechtěl.
ForFreedom
  15. 8. 2010, 14:21
Založení farmy kdesi v Kanadě, banda hipíků se slušným světabolem, horlivá touha přestavět svět, nespokojenost, nepokojnost, LSD, mraky trávy, schizofrenie. Řekla bych, že dost podstatná kniha pro všechny fajnšmekry, které všechno tohle vzrušuje. Slušná druhá část knihy - respektivě Markův vyhrocený duševní stav - což byla vážně jízda, nebo spíš komplexně, "docela pochopitelně" (pokud to vůbec ne-schizofrenik pochopit může a pokud se něco takovýho vůbec dá sepsat) podaná schizofrenie, nemluvě o první části - životě v Powell River - už z osobních důvodů, pro mě velmi sympatické.
Slušně napsané, na nic si to nehraje, osobně jsem v tom našla hodně blízkého. Těžko říct, zda se mi líbilo i to vystřízlivění na konci...
marta-b
  21. 3. 2010, 10:35
První polovina knihy je úžasná. Popis farmy v Powell river, kde žije několik hippies podle vlastních zákonů a v souladu s přírodou, je vážně krása. Ale to, jak se Markovi začala projevovat schizofrenie a jak jí dost barvitě popisoval, to byl docela nářez.