Spodek

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Plus - 2013
ISBN: 978-80-259-0112-0

Plus (2013) 978-80-259-0112-0 292

Jako bájný had Uroboros se pod New Yorkem táhne jeden nekonečný tunel podzemky. A někde v něm se pohybuje šestnáctiletý Will Heller. Nechává si říkat Spodek, je paranoidní schizofrenik, miluje vlaky a věří, že svět se neustále ohřívá a řítí se do záhuby. Příběh plný napětí, který poněkud pokřiveným pohledem jednoho neobyčejného kluka zkoumá otázky mládí, sexuality a násilí.

Druhý svazek edice CRACK UP! (Založil/a: Jamesová)

M.ikolka
  10. 2. 2016, 18:36
Titulek k této knize je pěkně poutavý, avšak skutečnost zcela jiná. Asi do 4. kapitoly jsem vůbec nevěděla, o co jde, potom začal nějaký ten "děj" a než se vůbec něco stalo, byl konec. Tato kniha je bez jakéhokoliv příběhu, který by čtenáře alespoň na chvilku vtáhl do děje, je psaná dosti chaoticky a nic se v ní neděje. Pro mě velké zklamání.
RedRidingHood
  23. 9. 2016, 13:17
Poutavý titulek, velmi pěkná obálka a i zajímavý název. Tím však výčet předností této knihy končí. Knihu jsem 'přežila' asi do 50 stránky, poté už jsem neměla sílu pokračovat v nepoutavém a zmateném příběhu.