Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vládce světa

90%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vládce světa Originální název: Empire of the Moghul: Ruler of the World
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-321-0
Počet stránek: 359
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2013) 978-80-7461-321-0 359 překlad: Michal Prokop

Nepřátele si drž nablízku a své syny ještě blíž…

Román je příběhem třetího mughalského císaře Akbara, vůdce vítězné dynastie. Nemilosrdný a pohádkově bohatý Akbar, vládce šestiny obyvatel světa, je nesrovnatelně mocnějším současníkem velkých evropských panovníků druhé poloviny šestnáctého století. Císařova vláda začíná krveprolitím, jemuž padne za oběť jeho soukojenec, ale končí v lesku slávy. Akbar ovládá velkou část Asie, obratně velí desetitisícům mužů, válečným slonům a jednotkám využívajícím novou techniku, a přece jeho říše bez ohledu na počet zabitých nepřátel stojí na principech všeobecné náboženské tolerance. Císařův osobní život je však složitější. Navzdory přání rodiny, šlechty a mulláhů se ožení s krásnou rádžpútskou princeznou, příslušnicí podrobeného národa, jenže ta Akbara nenávidí a popuzuje jeho nejstaršího syna Salíma proti němu. A protože mughalský trůn může zdědit kterýkoli ze synů, případní následníci mezi sebou soupeří a podezřívají se vzájemně z nekalých úmyslů, neboť v sázce je největší cena ze všech. Jak Salím dospívá, zavládne i mezi otcem a synem rivalita kvůli tomu, kdo bude považován za nejvýznamnějšího Mughala v dějinách…

Říše Mughalů: Vládce světa je epické vyprávění o velkých bitvách a velkých obětech – a jedinečné dynastii, v jejíchž základech se však skrývá sémě zkázy. (Založil/a: Jamesová)

(více)  
Alex Rutherford Alex Rutherford

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 12. 2013, 22:34
Agbar - asi největší dobyvatel z mughalských císařů, ale zároveň moudrý panovník nad obrovskou říší spojující mnoho národů i náboženství. V tomto třetím díle série se autoři nevěnují jen popisu císařových skvělých vladařských činů, ale ve velké míře se zaměřují i na jeho rodinný život, především na jeho vztah k nejstaršímu synovi Salímovi. Poznáme život mogulských vládců i jejich dvořanů a dalších poddaných. Nechybějí monumentální bitvy a dobývání nejen nepřátelských království, ale i krásných žen. Ke konci knihy mi hlavou hodně vrtala otázka: byl mughalský císař Akbar stejně dobrým otcem svých synů jako byl jinak vynikajícím vladařem své země? Odpověď není jednoduchá a každý si ji asi musí najít sám na stránkách této nevšední knihy o historii mughalské říše.