Mnich z přízemí

Mnich z přízemí Originální název: Monk Downstairs

Ikar - 2004
ISBN: 80-249-0389-X

Ikar (2004) 80-249-0389-X 271

Rebeka Martinová je rozvedená mladá žena, pracuje v sanfranciské reklamní agentuře a - stejně jako mnoho jiných osamělých matek - veškerý zbývající čas věnuje výchově své šestileté dcerky Marie Marty. Poklidný stereotyp jejího života nedokáže narušit ani bývalý manžel Rory, přestárlý surfař a trochu podezřelá existence, který si jednou za čtrnáct dní bere dceru na víkend k sobě. Smířila se s osudem, nabídku k sňatku od svého neodbytného ctitele odmítá slovy: "Romantiku jsem si užila s prvním manželem. A děkuju, stačilo. Je mi třicet osm, mám dceru v první třídě a práci, která mě zrovna dvakrát netěší. Ke spokojenosti mi úplně stačí kabelová televize. Zítra mě čeká další obyčejný den. Kdyby ses choval normálně, mohli jsme i v budoucnu občas zajít do kina nebo na večeři a já bych ti byla vděčná. Ale netoužím po tom, aby mi u stolu lkaly housle." Když se však Rebeka odhodlá pronajmout malý byt v přízemí svého domu, aby vylepšila svou špatnou finanční situaci, získá značně neobvyklého podnájemníka. Michael Christopher je bývalý mnich, který se po dvaceti letech prožitých v ústraní za zdmi kláštera rozhodl vystoupit z řádu a vrátit se ke světskému způsobu života, ovšem do světa, jenž se za tu dobu velice změnil. Tichý, nesmělý, ale nenápadně přitažlivý muž si rychle získá srdce Rebečiny dcery i výstřední matky a Rebeka postupně zjišťuje, že ani jí není zcela lhostejný. (Založil/a: skjaninka)

kachniknihy
  4. 6. 2015, 20:52
Běžný román pro ženy s dobrým koncem. Zajímavé na něm bylo snad jen to totálně americké prostředí. Lidé, co se stravují jen ve fastfoodech a používají pouze jednorázové nádobí. Nenáročná, odpočinková kniha na dovolenou, kdyby došly "harlekýnky".