Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Britannia Road 22

89%
4 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Britannia Road 22 Originální název: 22 Britannia Road
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Kniha Zlín - 2013
ISBN: 978-80-87497-56-2
Počet stránek: 367
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 27x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Kniha Zlín (2013) 978-80-87497-56-2 367

Silvana s osmiletým synkem míří po hrůzných letech živoření a skrývání v lese z válkou zničeného Polska do Anglie, kde už na ně čeká její manžel Janusz, který proti Hitlerovi bojoval jako člen polských perutí Královského letectva. Ze všech sil se snaží přichystat své dávno ztracené rodině nový a šťastnější začátek.
Ale šestileté odloučení a temná tajemství nedávné minulosti všechny změnila. Dokážou se ti dva smířit sami se sebou a svými prožitky, přijmout vzájemné rozdíly a udělat za minulostí tlustou čáru? A dokáže se divoký chlapec podělit o matku s tím cizím mužem, který se náhle zjevil v jeho životě a nárokuje si právo jednat s ním jako se svým synem? (Založil/a: Keatin)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Fabienne
100% 100% 100% 100% 100%
  25. 2. 2014, 18:08
Vtom ji zpozorovala. Tu ženu. Přebíhala silnici. I ona mířila do polí. Rachocení bombardérů zesílilo, zvedl se vítr a silný poryv Silvanou zacloumal. Rozběhla se za neznámou ženou. Slyšela křik a hřmění, do nosu ji udeřil pach spáleniny, a když zvedla hlavu, uviděla jeden z letounů, jak se řítí střemhlav k zemi. A pak už jen šílený žár, jako by se ocitla uprostřed výhně... Silvana se skácela na cestu. Když procitla, noze jí bolestivě tepalo, ruce měla pořezané a krvavé, v kotníku zela hluboká rána. Bouře pominula a četné louže se temně leskly. Silvana naboso klopýtala přes mrtvá těla žen, dětí i koní. Uklouzla a svezla se do krvavé kaluže pokrývající silnici jako rozlitý olej. Po čtyřech se z ní vyplazila ven, vyškrábala se na nohy a zběsile se rozhlížela, zda nezahlédne Aureka, zatímco horečně slibovala svůj život jakémukoliv světci, který jí pomůže najít ženu, jíž synka svěřila.
V duchu slyšela matčina slova: Jen to dítě příliš nezbožňuj, nevíš, jaké to je, milovat a ztratit. Poprvé v životě jí porozuměla. A truchlila pro ni. Z celého srdce ji litovala. Napřed si všimla kožichu, záblesku rezavé kožešiny vyvolávající dojem zraněného zvířete, jež utonulo v bahně. Vedle něj ležela neznámá žena, nohy zkroucené a polámané, jako by skočila z velké výšky. Silvana natáhla ruce ke kožichu. Krví byl celý slepený. Srdce jí poskočilo a začalo tlouct jako o život, aby se v zápětí téměř zastavilo, když kožich rozvinula.
"Děťátko moje," zašeptala. Aurek ležel zabalený v hedvábné podšívce a tvářil se klidně.
-----------------------------------------

Ve válce se dějí strašné věci; válka lidem bere, ale někdy paradoxně i dává. Komentář píšu krátce potom, co jsem viděla působivý film Příběh mého syna (válka v Bosně). A když takovéto příběhy vstřebám, nikdy nevím, co bych k tomu měla říct. Jsem jednoduše natolik zahlcená emocemi, že se ani nesnažím shromáždit slova. Nejde to.
Kebab Bursa
100% 100% 100% 100% 100%
  31. 1. 2014, 10:38
Slzy jako hrachy se mi koulely po tvářích na posledních několika stranách. I když právě ten předvídatelný konec mě zklamal nejvíce. Ale vždyť já ho ve skutečnosti takto chtěl. Skvěle napsaný příběh. Na pozadí války nakonec hrají hlavní role touha, žárlivost, obětavost, lež, pravda. Kritici srovnávají se Sophiinou volbou, já bych ještě zmínil Nabarvené ptáče. V letošním roce zatím jednoznačně moje kniha číslo jedna.
cisty
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 10. 2013, 21:15
Velmi čtivá kniha o tom, jak dokáží prožitky a zkušenosti změnit člověka, o tom, jak válka zasahuje do osudu lidí, kteří si byli kdysi blízcí. Všichni prožili válku po svém a musí se s těmito prožitky vyrovnat a žít dál.
Jediné, co bych v knize změnila, je samotný závěr příběhu.
ivušenka
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 5. 2013, 10:25
Moc hezké, čtivé, milé, bez zbytečných nudných detailů. Autorka dokáže chmurnou atmosféru navodit i bez dlouhých popisů drastický scén. Rozhodně doporučuji.