Lovci diamantů

Alpress - 1999
ISBN: 80-7218-239-0

Alpress (1999) 80-7218-239-0 224
Alpress (1995)

Van Der Bylova společnost dobývá diamanty na nehostinném pobřeží bývalé německé kolonie jihozápadní Afriky. V těchto místech se střetává studený Atlantský oceán s rozpáleným pískem pouště Namib.
Právě sem je zasazen příběh diamantového magnáta, který v poslední vůli přenechává svou společnost třem lidem: prohnanému a záludnému potomkovi, krásné, ale drogám propadlé dceři a nevlastnímu synovi, kterého k smrti nenávidí. Všichni jsou propojeni tak, aby jeden bez druhého nemohl zbohatnout a navíc je celá společnost zatahuje do zkázy.
Děj se přelévá z nejkrásnějších zákoutí Stolové hory přes rozpálenou poušť až k osamělým ostrůvkům u pobřeží, které se staly tou nejlépe zkonstruovanou přírodní pastí na diamanty.

Lucka D.
  1. 2. 2014, 19:42
Děj knihy je dopředu dost dobře odhadnutelný, nic méně ocenila jsem podrobný popis těžby diamantů. Člověk se alespoň něco nového naučí, když příběh pokulhává.