Milénium

Milénium

Podtitul: Země ohrožená, bojující a vítězná

Originální název: Milénium
Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Millennium Publishing - 2001
ISBN: 80-86201-21-X

Millennium Publishing (2001) 80-86201-21-X 799 Edice Století české sci-fi

V noci na zlomu Milénia se změní polovina lidstva z lidí na Umrany – prapodivné inteligentní tvory podobné předvěkým plazům. Proč se tak stalo? Budou schopné dvě tak odlišné rasy koexistovat na jedné planetě? Dojde mezi nimi k válce? Dobrodružství začíná na přelomu tisíciletí a pokračuje a vrcholí v nepříliš vzdálené budoucnosti, kde mohl autor vpustit svou nespoutanou fantazii do záplavy akčních scén, propojených zajímavým příběhem. Neffova představa toho, co nás může čekat v blízké budoucnosti, začíná v této trilogii nabývat na pevnějších obrysech. Megakorporace, ovládající svět, neschopnost občana vůbec nějakým způsobem ovlivnit chod světových dějin, to vše tvoří pozadí tohoto strhujícího románu. Avšak autorův přirozený optimismus ještě v této trilogii zvítězil nad jeho skepticismem a smyslem pro špatné konce, takže nakonec jednotlivec se přece jen dokáže prosadit proti organizované síle a násilí. Jde o jedno z děl, kdy na pozadí velmi čtivého dobrodružného příběhu nám autor podsouvá i varování o tom, co by se mohlo stát, kdyby… (Založil/a: EmiTu)

Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

EmiTu
  25. 4. 2013, 20:13
Třídílná lidsko-plazí sága , plná originálních nápadů a mrazivých vizí. První díl,s velkým-až nepřehledným-množstvím postav , je trochu jiný a asi nejvíc sci-fi než další dva. V něm jsem paradoxně příliš nefandil hlavní postavě policistovi Salzmannovi. Další dva díly jsou trochu špionážní thillery s přádnou porcí futuristických nápadů a vychytávek, Salzmann si mě získá, protože začínají být zřejmé souvislosti. Ke konci se k akci přidává i malé morální poselství, podané stravitelně. Čtení pěkně odsýpalo, napětí a množství zvratů až do konce, třídění na malé podkapitoly bylo perfektní.