Malá země

Malá země Originální název: Little Country

Triton - 2007
ISBN: 80-7254-940-5

Triton (2007) 80-7254-940-5 590

Kniha Malá země od starého blázna Billyho Dunthorna cikána ukrývá mocné tajemství. Čtena dobrými lidmi je schopna změnit svět k lepšímu, v rukou hamižných sobců může být nástrojem jeho zkázy. O knihu se rozhoří lítý boj. Jako by znovu ožívaly klasické historky s Jamesem Bondem, zatímco na druhé straně sledujeme osudy dívky Jodi, kterou zlá čarodějnice proměnila v miniaturního človíčka-malíčka. Dva odlišné světy lidský železný neosobní svět a kouzelný svět malíčků se nakonec prostřednictvím prvotní hudby prolnou v magické říši skřítků, Malé zemi. Janey, Jodi a jejich blízcí však musí překonat mnoho protivenství a svést nejeden zápas s nepřáteli, ale i s vlastními limity a předsudky, než je vzácná kniha v bezpečí a ryzí zlo dojde zaslouženého trestu. A protože každá kniha vypráví originální příběh každému ze svých čtenářů, možná nás čeká velké překvapení. (Založil/a: skjaninka)

Charles de Lint Charles de Lint
*22.12.1951

1307_A_0507
  17. 3. 2013, 20:47
Tři hvězdičky dostala za to, jak moc těžce se mi četla, ale příběh byl skvělý. Prostředí fantastické a díky tomu jsem chtěla najít i druhou knihu, kterou Charles napsal, ale naše knihovna ji nevede :(