Věřili byste, že lidé dostávají zaplaceno za to, že spí?

Věřili byste, že lidé dostávají zaplaceno za to, že spí?

Podtitul: a další "skvělé" práce

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Edika - 2013
ISBN: 978-80-2660-148-7

Edika (2013) 978-80-2660-148-7 48

Kdo, kdy, kde, a jak? Kdo navrhl, že pracující by měli vládnout naším světem? Kdy smrtelné choroby zdvojnásobily pracujícím platy? Kde byste hledali robota do vašeho domu? Jak dostanete zaplaceno za jedení čokolády? Práce je stará jako lidský život sám. Bez ní by na světě nemohli žít první lidé. Aby jedli, museli lovit a sbírat semena, ovoce a kořínky. Když to srovnáme s prací v továrně nebo kanceláři, zdá se nám to snadné, a snadné to i bylo. Lovci-sběrači pracovali méně než polovinu času dnešní běžné rutiny od pěti do devíti. Práce se brzy změnila v něco, co muži a ženy dělali pro pána, aby ji mohli vyměnit za půdu, jídlo, zboží a později i peníze. Od doby, kdy v 19. století první dva rybáři dostali placené zaměstnání na lodích a trzích, začala „práce“ znamenat zhruba to stejné, co znamená dnes. Takže proč by nás práce měla zajímat? Protože ji musíme dělat celých čtyřicet let! Není to tak zlé, jak to zní. Spousta lidí si najde práci, kterou miluje. Tato kniha vám může pomoci udělat to samé. Prozkoumává svět práce od nejranějších dob až doposud – a dokonce i dál. Série Věřili byste, že...? zkoumá každodenní život v průběhu staletí tak, jak jste to dosud nezažili! (Založil/a: Magyana)