Temná tajemství

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-709-6

Host (2013) 978-80-7294-709-6 464

Úspěšný švédský kriminální debut od dvojice autorů Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt.

Na policejní ústředně zvoní telefon. Šestnáctiletý chlapec Roger zmizel a jeho matka si dělá starosti. Je po něm vyhlášeno pátrání a skupina mladých skautů zanedlouho nalezne v bažinách jeho zohavené tělo. Rogeru Erikssonovi někdo vyřízl srdce z hrudi. Případ přebírá švédská kriminálka a využívá nabídky pomoci od psychologa Sebastiana Bergmana, jednoho z předních expertů na sériové vrahy. Sebastian se sice po smrti své ženy a dcery úplně vzdal policejní práce, ale má své vlastní důvody, proč chce být součástí týmu. Jeho zprvu vlažný přístup k vyšetřování se postupně mění v upřímnou snahu složit jednotlivé dílky skládačky a odhalit vraha. Ne všichni členové vyšetřovacího týmu jsou však Sebastianovou přítomností nadšeni. Jeho neurvalé způsoby a bezohledné chování, pramenící z pocitů prázdnoty po ztrátě rodiny, hraničí se zastrašováním a narušují harmonii skupiny. I přes osobní neshody se vyšetřovatelům podaří zjistit, že všechny stopy vedou jedním směrem — k prestižní soukromé škole, kam Roger chodil. Palmlövské gymnázium se na první pohled zdá být pro chlapce ideálním prostředím. Pod povrchem však dřímají temná tajemství.

Kniha Temná tajemství přináší inteligentní a strhující příběh, který se čte jedním dechem. Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt píší jistou rukou a přesvědčivým tónem. Připravte se na výjimečný zážitek!

Temná tajemství jsou první společnou knihou autorské dvojice Hjorth & Rosenfeldt. Po vydání byla ve Švédsku osm měsíců na žebříčku bestsellerů. Všech tří zatím vydaných dílů série s hlavním hrdinou psychologem Sebastianem Bergmanem se prodalo na 450 000 výtisků. Také v Německu je série mimořádně úspěšná, od svého vydání se Temná tajemství drží na žebříčcích bestsellerů a spolu s druhým dílem se prodalo více než 400 000 výtisků. Televize ZDF ve spolupráci se švédskou SVT natáčí televizní verzi. (Založil/a: Pihtipudas)

Hans Rosenfeldt Hans Rosenfeldt
*13.07.1964

Michael Hjorth Michael Hjorth
*13.05.1963

Pett
  16. 11. 2014, 23:31
Asi jsem měla zbytečně velká očekávání...čekala jsem něco chytrého, jiného...a ve finále šlo o vcelku průměrnou detektivku, která se mi bohužel moc pod kůži nedostala...i když... bože, ten Bergman mě fakt točil a... totálně mi znechutil pokračování v této sérii... takže, zřejmě mise splněna... nadále tedy zůstávám věrná Kallentoftovi...slabá čtyřhvězdička...
teite
  18. 8. 2014, 16:19
Výborná detektivka, kde zdaleka nejde jen o odhalení vraha, ačkoli i to mě nakonec překvapilo. Skvělý vhled do rozmanitých lidských charakterů a postav, všichni mají své klady a zápory, není žádný kladný superhrdina, který by se objevil na scéně a vše rozlouskl levou zadní. Četla jsem až po Učedníkovi, takže samotný závěr mě nepřekvapil, ale musím říct, že se moc těším na další díl, protože Učedník byl dle mého vyzrálejší.
evasamankova
  26. 9. 2013, 15:23
Výborný detektivní román a další lahůdka se severské produkce. Zajímavé pátraní i sonda do duše všech vyšetřovatelů. Autorům se velice čtivě podařilo popsat jejich životy a problémy. Až téměř postavy vystoupily ze stránek. Rozhodně doporučuji.