Kněžnin prsten, Kde jsi chodil, Satane?

Kněžnin prsten, Kde jsi chodil, Satane? Originální název: Kněžnin prsten, Kde jsi chodil, Satane?

Agentura V.P.K. - 2001
ISBN: 80-86081-73-7

Agentura V.P.K. (2001) 80-86081-73-7 190

Kněžnin prsten Kde jsi chodil, Satane? Dvě knížky v jedné z pera oblíbeného vypravěče, jsou podle jeho slov "náhrdelníč-kem díků dobrým lidem, které za svůj život potkal". Jsou to střípky setkání, která činí život zajímavým a hezkým, na která se nezapomíná, zejména ne ve dnech, kdy se na člověka hrnou nejrůznější hořkosti. Kněžnin prsten je knížkou vymezenou Nepilovým rodným krajem - Středními Čechami. Najdete v ní příběhy v široké škále, od historických dob až po povídání o lidech, které buď každý zná, nebo o nichž si autor myslí, že stojí za to, aby se o nich psalo.
Druhá část knihy Kde jsi chodil, Satane? obsahuje pět vtipných pohádek. (Založil/a: ondrasek)

František Nepil František Nepil
*10.02.1929 - †08.09.1995

ondrasek
  14. 9. 2015, 12:54
Mám pana Nepila rád, musel to být strašně hodný člověk. Tak se mi alespoň jeví při čtení jeho knih a při poslechu jím namluvených fejetonů.
Z Kněžnina prstene bych vypíchl Menhir a Chotusice.
"Kde jsi chodil, Satane" obsahuje pohádky, které jsou napsány tak nějak po cimrmanovsku. Jsou protkány krásnými slovy jako "přepěkný či přečeský" (které používá (a možná i vymyslel???) snad jen František Nepil) a spoustou staročeských názvů a výrazů. A najednou to autor krásně a vtipně zatluče něčím novodobým - jako když instalatér opravuje královský záchod nebo trojice chalupníků založí výbor s předsedou, náměstkem a pokladníkem proti útlakům od knížepána.