Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Síla, sexualita a sebevražda

100%
5 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Síla, sexualita a sebevražda
Autor:
Originální název: Power, Sex, Suicide: Mitochondria and the Meaning of Life
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání:
Academia - 2013
ISBN: 978-80-200-2073-4
Počet stránek: 464
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 11x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Academia (2013) 978-80-200-2073-4 464

Nebýt mitochondrií, prý bychom možná ještě byli jednobuněčné bakterie... Každopádně bychom bez nich neměli dvě odlišná pohlaví, stárnutí ani klimakterium. Fascinující a inspirující kniha Nicka Lanea v sobě spojuje nejnovější výsledky výzkumu se svěžím, popularizujícím stylem, díky kterému se věda stává lákavým dobrodružstvím. (Založil/a: Moreanne)

(více)  
Nick Lane Nick Lane
*??.??.1967

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ailees
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 1. 2014, 21:18
V příjemné společnosti této knihy jsem strávila dlouhé čtyři měsíce – a taková doba už člověka prostě musí nějak ovlivnit :-) Mě tedy ovlivnila pouze a výhradně pozitivně. Opět jsem se jen utvrdila v názoru o jedinečnosti a výjimečnosti života na naší modré planetě – a opět jsem ztratila kousek naděje, že by vesmír mohl pozorovat také někdo jiný, než my. Nick Lane má nepřekonatelný vypravěčský talent a mohu si jen přát, aby do češtiny bylo překládáno více jeho titulů (nebo obecně více knih, které by se zabývaly biologií trošku populárněji; i když zázraky se dějí, a už dnes se regály knihkupectví v mém oblíbeném oddělení "Věda" celkem plní...). Spousta zásadních informací (co je také zásadnějšího, než otázka, jak vznikl život, že..) + skvělé podání = důvod pro nejvyšší hodnocení ;-)
Prometheus.Nox
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 9. 2013, 19:50
Skvělé. Snad ještě: Naprosto skvělé! Jedna z nejlepších populárně naučných knih, které se mi kdy dostaly do ruky. Autor podává poutavý pohled (resp. mělo by se říci jeden z pohledů) současné vědy na problémy evoluční biologie se zaměřením na mitochondrie. Argumentace se drží vědeckých zásad, zatímco text zůstává přehledný, jazyk srozumitelný a myšlenky jasné. Zároveň se ale nevytrácí sdělení kvůli přílišnému zjednodušení, jak se v této branži literatury občas stává. V knize se dostaneme od samotných základů (kde se vzala eukaryotická buňka a jak funguje a jak mohlo vzniknout buněčné dýchání) přes diskuzi výhod oproti bakteriím plynoucích z vlastnictví mitochondrie až po fundamentální vlastnosti složitějších organismů, jako jsou pohlavní rozmnožování a stárnutí, a vliv mitochondrie na ně. Kniha mi přinesla velmi mnoho nového a extrémně mě bavila. Mohu jedině doporučit :-)