Sto tisíc království

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0837-8

Argo (2013) 978-80-257-0837-8 286

Yeine Darr je vyvrženec z barbarského severu. Když její matka za záhadných okolností zemře, je dívka povolána do velkolepého města zvaného Nebe. Teprve tam zjistí, že je jmenována dědičkou krále.
Náhle se ocitá ve středu nemilosrdného boje o moc a je postavena proti příbuzným, o jejichž existenci do té doby netušila. Bojuje o svůj život a přitom je čím dál hlouběji vtahována do tajemství halícího matčinu smrt a do krvavé historie vladařské rodiny, jíž se stala součástí.
Románový debut mladé autorky se okamžitě dočkal bouřlivého přijetí ze strany žánrové kritiky i čtenářů. (Založil/a: Moreanne)

Moreanne
  22. 1. 2014, 22:09
Tohle mě hrozně zklamalo. Asi jsem od té knihy čekala hodně. Dlouho se mi nestalo, že by mi osud hlavní postavy byl ukradený, tady to bylo možná i proto, že se velmi dlouho dopředu dalo odhadnout, jak dopadne. Mnohem víc mne zajímaly "vedlejší" postavy bohů. Navíc ani styl vyprávění mi nevyhovoval - text je často zničeho nic zbytečně utnut, přerušen naprosto zbytečnou (nebo nesrozumitelnou) pasáží. I úvod do tohoto zvláštního světa mohl být řešen poněkud elegantněji (některé samozřejmé věci vysvětluje úplně zbytečně a jiné, které by snesly vysvětlení, úplně přejde). Pro mě to jsou necelé 3***.