Konečné řešení

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Odeon - 2007
ISBN: 978-80-207-1233-2

Odeon (2007) 978-80-207-1233-2 109

V novele Konečné řešení oživuje velkého detektiva z Baker Street, k jehož nezaměnitelným atributům patří dýmka a housle, a otevírá případ vraždy a krádeže afrického papouška. Hrdinou příběhu je devítiletý chlapec Linus Steinman, který přijíždí do válečné Anglie jako židovský uprchlík. Chlapec, který nemluví, má afrického papouška Žako chrlícího řady záhadných čísel. Že by kód jednotek SS? Šifry německých ponorek? Záhada se mění v problém ve chvíli, kdy je spáchána vražda a papoušek zmizí... (Založil/a: skjaninka)

Tanmut
  2. 8. 2013, 11:32
Pocta starému včelaři na penzi, která ovšem postrádá jakoukoli jiskru. Od autora mám vytipovaná ještě další dvě díla, ale pokud má kvalitní moderní literatura vypadat takto, ještě znovu přeměřím, než říznu.
Slarque
  15. 6. 2014, 14:28
Tuhle drobnou novelu jsem si půjčil kvůli jménu autora a zanedbatelné tloušťce (aby se počet stran přehoupnul přes stovku, je tam ještě rozhovor s autorem a doslov). Takže jsem si ani nevšiml, že jsem si přinesl domů klasickou detektivku. Nebo možná detektivní poctu. Vyšetřovatelem je jistý stařec, jehož jméno není v knize nikde zmíněno, ale kdysi byl světoznámým detektivem a bydlel v londýnské Baker Street 221B. V létě roku 1944, kdy už je třicet let na svém venkovském důchodu, řeší svůj pravděpodobně opravdu poslední případ: vraždu a únos mluvícího papouška žako. Jako zábava na pár hodin četby je to dobré, ale radši bych v knihovně narazil na jiná Chabonova díla.
oorange
  21. 9. 2011, 19:19
Pohodová knížka, která se dá přečíst za dva dny. Příběh je jednoduchý a celkově se kniha velmi dobře čte.