Zrádná nahodilost

Zrádná nahodilost

Podtitul: O skryté roli náhody na trzích a v životě

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Paseka - 2013
ISBN: 978-80-7432-292-1

Paseka (2013) 978-80-7432-292-1 276

Kniha amerického ekonoma Nassima Taleba, jež podobně jako jeho nejslavnější práce Černá labuť krátce po svém vydání obletěla svět, se nepokouší o nic menšího než zásadně změnit náš pohled na sféru podnikání a obchodu a okolní svět vůbec a přimět nás, abychom si uvědomili zásadní roli, jakou v nich hraje fenomén nahodilosti.
Každý z nás se snaží v životě uspět, některým se však v tomto úsilí daří lépe než ostatním. Je to zásluhou výjimečné dávky talentu, mimořádné píle, či optimální strategie? Nebo snad lze úspěch přičítat především čemusi zcela nepředvídatelnému - náhodě a štěstí? Autor nezapře svou profesní zkušenost s finančními trhy, své inspirativní postřehy a úvahy však dokáže aplikovat i na životní realitu důvěrně známou každému z nás..

"Fascinující kniha. Taleb vás chytne a nepustí."
Peter L. Bernstein, autor knihy Dějiny zlata

"Zábavná, výtečně napsaná a inspirativní kniha."
Financial Times (Založil/a: Kůstka)

Nassim Nicholas Taleb Nassim Nicholas Taleb

Mahtion
  5. 8. 2013, 19:10
Po jisté době zase knížka, od které jsem se nemohl odtrhnout. Jako ekonom zásadně nesouhlasící s mainstreamem jsem si našel to svoje, naučil se i něco nového o statistice, pravděpodobnosti, náhodě a filosofii. A taky se pobavil.
Kommu se líbila Černá labuť, neměl by být zklamán ani u tohoto titulu.