Kmotra

Originální název: Godmother

Rybka Publishers - 2008
ISBN: 978-80-87067-95-6

Rybka Publishers (2008) 978-80-87067-95-6 439

"Inteligentní, nezvykle otevřený, vtip­­ný a snad až příliš pravdivý román, dlouho očekáva­ný pro­tilék na červenou knihovnu těmito slovy vítá kritika i čtenáři román Kmotra všu­­de, kde byl vydán, ať už ve Vel­ké Bri­tánii, Francii, Ně­mec­ku, Nizo­zem­sku či Spo­jených stá­tech ame­­ric­kých. Moderní a nezávislou Tessu Kingo­vou nic nesvazuje. Snad kromě jejích přátel a čtyř kmotřenců. Je okouzlující, vzdělaná a svobodná. Mohla by přijmout každé pozvání, pustit se do každého dobrodružství. Jenže ona váhá. Přešlapuje na místě a čeká na hap­py end, po kterém by žila šťastně až do smrti. Nic jí neděsí více než po­myšlení, že by nikdy neměla děti. Bez ohledu na to, jak skvělý život vede, ji rej nekonečných večírků a prvoplá­nová bezstarostnost neuspokojuje. Za­tímco její přátelé se zmítají upro­střed partnerských a rodičovských kri­zí, Tessa, vždy připravená pomoci, se nepozorovaně ocitá ve víru jejich problémů, odkud není cesty zpět. Pak se její touha po domácím štěs­tí téměř vyplní. Manželství i rodinu mů­že získat mrknutím oka. Čert ovšem nikdy nespí a Tessa brzy zjistí, že happy end bývá teprve začátkem pří­bě­hu, protože život prostě není pohádka. (Založil/a: skjaninka)

Carrie Adams Carrie Adams
*1970

Editt
  5. 7. 2013, 9:03
Začalo mě to bavit až od strany 120. Do té doby tam bylo příliš moc postav, ve kterých jsem se nedokázala orientovat. Čekala jsem něco na způsob knih Sophie Kinsella, ale bylo to jiné, né tak dobré, někdy příliš rozvláčné a nudné.