Jak zabavit psa, aby se nenudil

Jak zabavit psa, aby se nenudil

Podtitul: Jednoduché hry pro psí nos

Grada - 2013
ISBN: 978-80-247-4607-4

Grada (2013) 978-80-247-4607-4 128

Pes je skutečný génius v disciplíně zvané čenichání. Sami to určitě znáte, bez čenichu u země moc velkou vzdálenost většinou neujde. Proč tedy této jeho vášně nevyužít? V naší knížce najdete návody, jak psům zcela jednoduše připravit hry plné dobrodružství, které jejich nos plně zaměstnají a navíc způsobí plno radosti. Je jich tu uvedeno přes 40 a můžete se do nich pustit bez nějaké předchozí přípravy, tréninku či znalostí čehokoliv - jsou tu prostě a jen pro radost a zvláště potěší děti. Mohou se na nich podílet jak štěňata, tak dospělí psi i psí důchodci, od jezevčíka až po dogu. Lze je provádět doma, na zahradě, v lese, prostě kdekoli. Knížku není třeba číst od začátku, stačí si z ní vybrat podle momentální nálady, času a chuti. Text doprovází velké množství inspirativních fotografií. (Založil/a: Kůstka)

Christina Sondermann Christina Sondermann

Falbala
  19. 5. 2013, 12:26
Mám ráda knihy Christiny Sondermannové, kupuju si je i v němčině, ale tento počin nakladatelství Grada se mi moc nelíbí. Velmi se opakují rady z Velké knihy her pro psy - je tu jen pár obměn známých her, pro mě asi jen 3 až 5 nových nápadů. Tato minibrožura stojí 219,- Kč, což mi opravdu připadá mnoho pro toho, kdo už má doma Velkou knihu her. Brožurku od Grady jsem měla pročtenou asi za 2 hodiny, nic moc nového jsem se nedozvěděla a chvílemi mi opravdu lezl na nervy těžkopádný překlad. Někde jsem se do dalšího čtení musela vyloženě nutit tím, že jsem si říkala, že tohle je přece má oblíbená autorka.
Zažila jsem cvičák v Německu a tam je spousta her z této brožurky notoricky známých. I u nás jsem je už četla nebo viděla jinde - např. na obálce je keř, na který napícháte pamlsky, dál třeba hra s plechem na muffiny nebo krabicí s výplní. Moc mě mrzí, že jsem si tuto knížku koupila a nedozvěděla se nic nového. Vhodné je leda pro začínající pejskaře nebo chovatele bez fantazie a zkušeností.