Nenasytný jako moře

ISBN: 978-80-7362-512-2

Alpress (2007) 978-80-7362-512-2 464
Alpress (1995)
Alpress (1995)

Hrdina románu Nicholas Berg je na moři jako doma. Zná nejrůznější úskalí moří a oceánů, dokáže bojovat a vítězit i za těch nejbouřlivějších přírodních podmínek. Dobře ví, že jedním z vrcholně nebezpečných míst v oceánu je mys Dobré naděje. A právě tady Berg zachytí volání o pomoc luxusní zaoceánské lodi o pomoc. Nastává závod s časem, boj proti běsnícímu živlu, plujícím ledovcům, proti spiknutí všeho nejhoršího. Je to zoufalý zápas o záchranu životů, v němž poražených může být několik, ale vítěz jenom jeden. Nevšední příběh z neobvyklého prostředí upoutá každého čtenáře.

ondrasek
  3. 7. 2015, 11:39
Obsahuje spoiler spoiler Opět paráda. Wilbur nemá problém vytvořit perfektní a čtivý příběh a zasadit jej do kteréhokoli období. Ať je to starověký Egypt či Courtneyova sága začínající v 17. stol., zlatá horečka z počátku začátku 20. století a nebo právě současný Nenasytný jako moře - vždycky je z to krásné počtení.
SPOILER
Akorát nám autor zapomněl napsat, co se stalo se Samanthou, jestli ji dostal s její partou ekologů hurikán či mu nějak unikli. Nebo snad něco uniklo mě?
whack
  19. 5. 2016, 15:42
„Po dramatických morských plavbách chce kapitán zaoceánskych dopravných lodí zaujať miesto po boku mladej ženy a spolupracovať na záchrane morského života.“ Po prečítaní tejto upútavky na zadnom obale som očakával poriadnu ekologickú drámu. Je to príbeh z prostredia oceánov, ropných korporácií a tankerov, a toho koho tieto oblasti neberú, nebude nadšený. Jasne vidno tam autorove spisovateľské schopnosti, má to spád, aj dobrý dej, a upozorňuje na možné riziká spojené s prepravovaním ropy. Spomenie sa tam párkrát aj Greenpeace, ale aj tak by som to za ekologickú drámu neoznačil.
stepuli
  16. 8. 2016, 9:33
Obsahuje spoiler spoiler Knížka se četla výborně, i když odborné lodní termíny a postupy mi nic neříkaly, ději to na poutavosti neubralo. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem, až na ten konec, který byl už trochu moc přitažený za vlasy, ale na druhou stranu celkem předvídatelný. Souhlasím s uživatelem ondrasek, že v závěru vlastně chybí, co se stalo se Samanthou, i když tou akcí ke konci mě docela naštvala.
Hazakiros
  4. 11. 2013, 16:37
Napínavé až do samotného konce. W.S. si odskočil od svých obvyklých historických románů a vrhnul se do žhavé současnosti. Bravurně si s ní poradil a vzniklo velice povedené čtení.
škodnejtapír
  31. 8. 2012, 20:15
Moc zajímavá kniha. Četl jsem zatím jen celou ságu Řeka bohů, tak sem byl zvědavý, jak píše i o jiných hrdinech. A nezklamal, příběh mě vtáhl hned od prvních stránek a nepustil až do konce.