Warhammer 40 000 - Xenos

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Polaris - 2013
ISBN: 978-80-7332-200-7

Polaris (2013) 978-80-7332-200-7 328

První kniha série Eisenhorn.

Myšlení plodí kacířství. Kacířství plodí trest. Inkvizice se pohybuje mezi lidmi jako mstivý stín a s nekompromisní nemilosrdností drtí všechny nepřátele lidstva. Inkvizitor Eisenhorn se snaží znovu získat tajemný text s nepředstavitelnou mocí – pradávnou knihu známou jako Nekroteuch – a přitom musí čelit obrovskému intergalaktickému spiknutí i temné moci démonů. (Založil/a: Jamesová)

shann
  13. 12. 2016, 15:42
Překvapivě dobrá kniha. Na PC jsem hrál několik her ze světa Warhammer 40.000 a když jsem zjistil jak je tento svět obrovský a složitý, hned jsem si chtěl přečíst nějakou knihu. Tato je prý jedna z nejlepších, respektive celá trilogie..
Ze začátku to vypadalo na nějakou jednodušší akční scifi detektivku, ale děj postupně nabral obrátky i galaktické rozměry.
Občas čtu odpočinkové knihy ze světa her (Diablo, Warcraft..), kde je na prvním místě přímočarý děj. Eisenhorn je o třídu lepší, proto moje hodnocení 8/10.
Autor umí přesně a poutavě popisovat prostředí, postavy i akci. Některé popisy krajiny, vesmírných lodí atd. jsem si četl několikrát. Občas zmíní nějaký detail, který se k vám vrátí o několik stránek dál, vše působí víc kompaktně. Snad jen konec byl na mě moc pře-explodovaný.. Znáte to, všechno hoří, vybuchuje, lasery všude okolo a hlavní hrdina je v klidu.
Určitě si přečtu víc knih od Abnetta i pokračování Eisenhorna..