Starý král ve vyhnanství

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2510-2

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2510-2 166

Arno Geiger vypráví o otci, kterému pomalu vynechává paměť a který se přestává orientovat v přítomnosti. Otevřeně, laskavě a radostně začíná syn znovu poznávat svého otce, chodí s ním na procházky, naslouchá jeho zdánlivě nesmyslným a často poeticky znějícím větám, vypráví o otcově minulosti i přítomnosti, o svém dětství na venkově. Úžasná, dojemná i vtipná kniha o životě, který stojí za to žít až do poslední chvíle, o životě, který se od toho našeho liší jen nepatrně, ale přesto zásadně.

Knize byla udělena Rakouská státní cena za literaturu. (Založil/a: Jamesová)

Arno Geiger Arno Geiger
*22.07.1968

Jana Edita
  19. 9. 2016, 7:49
Je to výborná kniha, jen jsem zřejmě měla až příliš velká očekávání a zbytečně jsem ten text četla v příliš velkém chvatu.
georgin
  27. 11. 2013, 23:14
Tato kniha je ukázkou toho, že pokud máte o čem psát, nepotřebujete na kvalitní čtivo 600 stran. Přečetl jsem to v podstatě za 2 dny a dá se to přečíst i v kuse. Moc se mi líbilo, jak autor vyprávěl kromě příběhu jeho táty i příběhy svých prarodičů a dobře popsal skromnost a všední den rodiny dané doby. Je to příjemné čtení o nepříjemné nemoci a ukázka jiného přístupu k ní. Určitě doporučuji přečíst.