Fyzika budoucnosti

Fyzika budoucnosti

Podtitul: Jak bude do roku 2100 věda utvářet osud lidstva a náš každodenní život

Originální název: Physics of the Future: How Science Will Shape Human Destiny and Our Daily Lives by the Year 2100
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Argo - 2013
ISBN: 978-80-7363-523-7

Argo (2013) 978-80-7363-523-7 348 překlad: Petr Liebl
Dokořán (2013) 978-80-257-0812-5 348

Autor ve své knize do značné míry navazuje na svůj starší titul Fyzika nemožného. V ní zkoumal, kam ještě fyzikální výzkum a jeho aplikace ještě mohou dospět, než narazí na hranice lidských možností či na přírodní zákony. Ve Fyzice budoucnosti podrobněji promýšlí ony uskutečnitelné možnosti v různých oblastech: píše o budoucnosi počítačů, umělé inteligence, nanotechnologie, využívání energetických zdrojů, cestování do vesmíru i o budoucnosti civilizace jako takové. (Založil/a: Jamesová)

#fyzika

KirkaJopriva
  8. 7. 2014, 16:03
Obsahuje spoiler spoiler Velké zklamání. V knize je mnoho zajímavých faktů. Ale pompézní cíl, který se na počátku stanoví je na můj vkus rozpačitě a křečovitě udržován v mezích toho co už se ví dlouho a spíš se odhaduje jak dlouho potrvá než to zlidoví.