Chladný popel

Originální název: Written in Bone

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3852-4

Knižní klub (2013) 978-80-242-3852-4 368

Na odlehlém hebridském ostrově Runa čeká na forenzního antropologa doktora Davida Huntera (známého z titulu Chemie smrti, Knižní klub, 2010) hrůzný objev: z mrtvoly, která byla téměř celá spálena, zbyly pouze nohy a jedna ruka. Instinkty i profesionální zkušenost doktoru Hunterovi napovídají, že nejde o nešťastnou náhodu. Navíc Runa zdaleka není onou poklidnou komunitou, jakou se jeví na první pohled – a spálené tělo je pouze jedním z jejích temných tajemství. V následné větrné bouři, která přeruší dodávku proudu a odřízne ostrov od kontaktů s pevninou, naplno propukne vrahovo běsnění… (Založil/a: lensha95)

Simon Beckett Simon Beckett
*20.04.1960

CizekJ
  8. 9. 2016, 22:51
Knihu jsem si pořídil s velkým napětím a očekáváním. Jako student antropologie a doufejme, že o něco později též forenzní, jsem očekával spousty zajímavých informací a postupů, které budou hezky a srozumitelně zapojené do příběhu. Ovšem zase tak moc tam toho nebylo a upřímně, prvních 150 stran knihy jsem se nudil. Možná proto ode mě takové nízké hodnocení. Ale každopádně posledních 100 stran to celkem vynahradí. Zda bych doporučil? Ano, ale asi ne těm, co studují příbuzné obory nebo antropologii. :)