Muž z Cimmerie

Poslední Cimmeřan
Darebáci v domě
Dcera Pána mrazu
Královna černého pobřeží
... a zrodí se čarodějka
Zamboulské stíny
Za Černou řekou

Překlad Jan Kantůrek
Předmluva Ivan Adamovič
Ilustrace Kája Saudek
Vydala 4004/405. ZO Svazarmu jako svou 0001. publikaci (Založil/a: Richie)

Richie
  29. 4. 2013, 20:14
Toto paperbackové vydání povídek o Conanovi od spisovatele R.E. Howarda (s krásnými ilustracemi od Káji Saudka) jsem si koupil a přečetl někdy na přelomu roku 1989-90 - a rázem jsem propadl žánru fantasy. O Conanovi jsem si poté přečetl velké množství dalších knih jak od jeho stvořitele Howarda, tak i od jeho následovníků. Přesto tato první conanovská kniha pro mě zůstane trvale krásnou vzpomínkou na počátky poznávání žánru meče a magie.
Hledající
  6. 9. 2016, 13:42
Soubor několika povídek, které jsem dostal kdysi od své sestry k narozeninám, byly mým prvním kontaktem s R.E.Hovardem a Conanem vůbec. Dosud mám svazek pečlivě po obvodu opravený lepenkou, s lepidlem vyspravenou vazbou (paperbacky nemají moc velkou životnost) a nedám na něj dopustit. Po nadšení z tohoto drobného dílka jsem si v odstupu koupil "Conan Barbar", ke kterému jsem se již vyjádřil i na stránkách cbdb.