Kdo miluje nejvíc

Kdo miluje nejvíc

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-848-9

Domino (2013) 978-80-7303-848-9 296

Jsou ženy, které zvládnou cokoliv. Až na pár věcí. Těch nejdůležitějších. Clare Eliasová od začátku těhotenství ani na vteřinu nepochybovala, že bude dobrou matkou. Vždycky přece všechno zvládla: je majitelkou prosperující sítě květinových síní, má hezkého (a o deset let mladšího) manžela Marka, který je jí po všech stránkách oporou. Clare se zkrátka vždy vydařilo vše, na co sáhla. Proč by se tudíž měla obávat něčeho tak přirozeného, jako je mateřství.
Pak ale dvojčata přijdou na svět a Clare najednou zjišťuje, že nezvládá vůbec nic. Zoufale sedí na posteli a snaží se nevnímat, že má kruhy pod očima, neumyté vlasy a pobryndané tričko. Odjakživa tvrdila, že chůva nikdy nepřekročí práh jejího domu, ale teď ví, že pokud nevyhledá pomoc, zhroutí se.
A tak do života Eliasových vstoupí mladá a půvabná Jenna, která péči o děti zvládá s profesionální nonšalancí. Její příchod však nepřinese pouze příjemné změny: Marc se najednou začne chovat odtažitě, pak vážně onemocní jedno z dětí… a následná smršť událostí postaví Clare – a vlastně i Jennu – do situace, v níž by se nechtěla ocitnout žádná žena na světě. (Založil/a: Kůstka)

svobodka
  16. 11. 2015, 9:31
Kniha určitě nestojí na špici literatury, ale "početla jsem si". A není to jen příběh, opravdu přivede člověka i k některým zamyšlením, především nad vztahy v manželství a nad mateřstvím. I když já jako vždy kroutím hlavou nad tím, proč ženy západní Evropy nezvládají domácnost a mateřství, když mají chůvy, uklízečky a všechny vymoženosti techniky.
teite
  1. 12. 2013, 20:01
Příjemně napsané, kniha hezky plyne, člověk se zasměje, nejsou tu žádné plytké dialogy. V rámci žánru špička.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 18:44
Za mě velká spokojenost. Mám ráda autorčin styl, kdy je příběh vyprávěn z více úhlů pohledu. Můžeme se tedy vžít do pocitů Clare, jejího muže Marca, chůvy Jenny, matky Clare Daviny, bratra Clare Xana a charismatického Coopera. Celý příběh je vyprávěn v první osobě, tudíž se do postav vžijete velmi lehce. Pár mušek bych určitě našla, ale rozhodně klady převažují zápory, takže si myslím, že si kniha plný počet zaslouží.
marfanka
  9. 2. 2016, 11:21
Knížka se mi celkem líbila. Zápletka je zajímavá a až na trochu moc romantický konec, který je ale asi v pořádku v rámci žánru, je knížka čtivá. Líbí se mi, jak jsou vykresleny povahové rysy jednotlivých postav, i jakým způsobem je kniha psaná ... každá kapitola podaná ze strany jiné postavy.
Luciiik
  10. 11. 2015, 17:27
Velice čtivý román s parádními zápletkami ze života, velice aktuální téma dnes, kdy se žena rozhoduje, zda rodinu nebo kariéru..jsem zvědavá na další autorčina díla