Rakovinné buňky nemají rády slunce

Rakovinné buňky nemají rády slunce

Podtitul: Vitamín D ochranný štít proti rakovině, diabetu a srdečním onemocněním

ANAG - 2013
ISBN: 978-80-7263-803-1

ANAG (2013) 978-80-7263-803-1 115

Bez Slunce by na Zemi neexistoval žádný život. Až donedávna využívalo lékařství jeho uzdravující sílu. Ale pro nás moderní lidi slunce zmutovalo ve zlého démona, který ohrožuje naše zdraví – strach z rakoviny kůže nám dal zapomenout na pozitivní vlastnosti slunečních paprsků.
Tento knižní rádce ukazuje, jak důležitý je sluneční svit pro naše zdraví.

Bez něj trpíme nedostatkem vitamínu D, který je nezbytný pro řízení velkého množství procesů v téměř všech tělesných buňkách. 70 až 90 % všech obyvatel Německa, Rakouska a Švýcarska strádá nedostatkem vitamínu D a neví, že to v mnoha případech může vést ke vzniku rakoviny.

„Sluneční hormon“ může u nemocných rakovinou nejenom zlepšit kvalitu jejich života a prodloužit jej, ale především je to rozhodující klíč k prevenci – vitamín D snižuje riziko vzniku rakoviny a potlačuje růst zhoubných nádorů. Mimoto chrání také před křivicí a diabetem, zpomaluje řídnutí kostí, posiluje svalovou hmotu, podporuje imunitní systém, vyrábí tělu vlastní antibiotika a snižuje vysoký tlak.

Jörg Spitz a William B. Grant popisují výsledky nejnovějších vědeckých výzkumů o ultrafi alovém světle a slunečním hormonu. Vysvětlují, jak můžeme zjistit a upravit hladinu vitamínu D ve vlastním těle a poskytují cenné a konkrétní rady, jak lze s pomocí uzdravující síly slunce zamezit nebo zmírnit nemoci, k nimž patří rakovina nebo skleróza multiplex. (Založil/a: Kůstka)