Píseň slonů

Originální název: Elephant Song

Alpress - 1996
ISBN: 80-85975-40-8

Alpress (1996) 80-85975-40-8 512

Autor nás prostřednictvím hlavního hrdiny doktora Armstronga, producenta televizních seriálů o Africe, který začínal jako strážce zvěře v národním parku v Zimbabwe, provází po zemích střední Afriky. Mistrovským slovem vypravěče seznamuje čtenáře s osudy lidí a divoké přírody, která se dostává do sféry zájmů světového kapitálu jako pokladnice nesmírného bohatství. Podaří se Armstrongovi, jeho přátelům a svrženému prezidentovi fiktivní země Ubomo zastavit zločinné drancování?

Napínavý děj se odehrává na pozadí nádherné divoké africké přírody, kde nechybí krutost a násilí, láska a naděje.

ondrasek
  20. 11. 2013, 21:10
Od Wilbura jsem přečetl nějakých patnáct knih (zatím) a po pravdě Píseň slonů patří k nejlepším z nich. Ačkoliv kniha místy působí jakoby byla napsána na objednávku Greenpeace, africká příroda je vylíčena vskutku nádherně a já jako čtenář mám sto chutí se tam podívat a vidět ji na vlastní oči (tak alespoň na Google Earth).
bratr_jezek
  18. 12. 2014, 10:05
Klasický průměr, kde super kladný hrdina se musí postavit odpornému slizounovi, který kromě zneužívání nezletilých si vydělává na nelegálním odlovu slonů. Pohádková oddychovka pro nenáročné
niknikita
  8. 9. 2014, 14:44
Začala jsem číst Wilbura Smitha od jeho nejlepší knihy...nevím, jestli je to dobře nebo ne, ale je to skvělý vypravěč.
douver
  12. 5. 2016, 22:15
P. Smith mě opět nezklamal, kniha je napsaná tak, že není těžké si představit popisované prostředí, vnést se do děje a prožívat příběh s hlavním hrdinou. Už se těším na přečtení jeho dalších knih.
minimar
  17. 6. 2014, 21:37
Naprosto souhlasím s komentářem uživatele \ondrasek\. Je tam sice očekávané spárování postav, ale i tak je kniha hodně dobře napsaná.