František – papež chudých

František – papež chudých Originální název: Jorge Mario Bergoglio. Francesco. Insieme. La vita, le idee, le parole del papa che cambierà la Chiesa
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-2206-5

Ikar (2012) 978-80-249-2206-5 168

František (nar. 1936) je známý svou skromností, jako kardinál žil v malém bytě, sám si vařil a jezdil městskou dopravou. Aby dostál svému přesvědčení, že každý duchovní musí stejně jako první křesťané chodit mezi ty nejpotřebnější, světil svátky v chudých čtvrtích nebo v nemocnicích. Podle svědectví druhých je srdečný a laskavý člověk, jehož slova o prostším životu církve vyplývají z hlubokého přesvědčení. Začátek jeho pontifikátu dává tušit novou cestu. (Založil/a: Moreanne)

Andrea Tornielli Andrea Tornielli
*19.03.1964

Morsie
  6. 5. 2013, 12:45
Nejsem žádná věřící, ale tahle knížka mě opravdu zaujala. Je to takový střízlivý pohled na církev. Je to průřez tím dobrým i tím špatným, rozhodně nejde o žádný chvalozpěv. Prostě se dozvíte něco nového, uděláte si v tom jasno a poučíte se. A co se týká Františka, pokud dostojí toho, co jsem se o něm dočetla, bude to jen dobře... držím mu palce :)
moonchild
  14. 10. 2013, 15:32
Jorge Mario Bergoglio je známý svou skromností.Podle svědectví druhých je srdečný a laskavý člověk,jehož slova o prostčím životě církve vyplývající z hlubokého přesvědčení,jak ostatně dokládá i osobním příkladem.