Lean in. Opřete se do toho

Lean in. Opřete se do toho

Podtitul: Ženy, práce a vůle uspět

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Dokořán - 2013
ISBN: 978-80-7363-535-0

Dokořán (2013) 978-80-7363-535-0 240

Žena – děti – kariéra, že to nejde dohromady? První žena Facebooku Sheryl Sandbergová vás ve svém bestselleru přesvědčí, že to jde. Upřímně a vtipně ukazuje smysluplná řešení.
Jak mohou ženy naplnit své ambice v mateřství i v práci? A jak jim v tom mohou pomoci muži? Kniha nabízí osobní příběh i praktické rady pro všechny muže i ženy.
Už přes 30 let absolvuje americké vysoké školy více žen než mužů. Ve vedení veřejných i soukromých institucí jsou však ženy v naprosté menšině. V rozhodnutích, která se dotýkají nás všech, tak nejsou hlasy žen přiměřeně zastoupeny. Kniha Opřete se do toho zkoumá, proč se ženy navzdory svým akademickým úspěchům nedostávají do vedení klíčových institucí a nabízí přesvědčivá a rozumná řešení, jak mohou ženy plně využít svůj potenciál.
Sheryl Sandbergová je první ženou (COO, tedy provozní ředitelkou) mediálního gigantu Facebook a jednou ze stovky nejvlivnějších lidí na světě podle žebříčku časopisu Time. Tato kniha je vyústěním jejích snah upozornit na zažité genderové předsudky, které ovlivňují chování žen, a uzavírají tak bludný kruh jejich společenské pozice. Pomocí četných studií a humorných historek z vlastního života vykresluje problematiku žen na trhu práce a nabízí rady, jak z tohoto bludného kruhu vystoupit a vybudovat skutečnou rovnost mezi pohlavími. Opřete se do toho je působivým apelem na odbourání společenských předsudků, které ženám svazují ruce v dosahování vysněných cílů.
Povinné čtení pro všechny ženy a muže, kterým záleží na lepším životě nás všech.
Kniha vychází v úzké kooperaci se Sheryl Sandbergovou. Autorkou předmluvy českého vydání je ředitelka ING Pojišťovny pro Českou republiku a Slovensko Renata Mrázová. (Založil/a: jitmik)