Vytržení

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Kniha Zlín - 2013
ISBN: 978-80-87497-68-5

Kniha Zlín (2013) 978-80-87497-68-5 400

Terapeutka Gabrielle Foxová zůstala po nehodě na vozíku, ale chce se co možná nejdříve zapojit do normálního života. A v léčebně pro psychicky narušené mladé delikventy je o pracovní síly nouze vždycky. Jednou z Gabrielliných pacientek je i charismatická Bethany Krallová, která ubodala vlastní matku k smrti a myslí si, že dokáže předpovídat přírodní katastrofy. A těch je ve světě postiženém důsledky globálního oteplování víc než dost. Gabrielle se musí vyrovnat především sama se sebou a snaží se nepustit si Bethany k tělu, jenže postupně přichází na to, že dívčiny předpovědi možná nejsou jen výmyslem nemocného mozku. Ale jak o tom přesvědčit ostatní? A i kdyby jí uvěřili, lze odvrátit blížící se apokalypsu? Psychologický ekothriller psaný břitkým, nesentimentálním jazykem nabízí napínavou četbu jako stvořenou k filmovému zpracování. (Založil/a: jitmik)

Liz Jensen Liz Jensen

Roux
  18. 9. 2013, 21:02
Hůmor Gabrielle, který je vám servírován na začátku je dle mého velmi povedený. Bohužel se později vytrácí. Knížka má pěkné svěží tempo od kterého se těžko odtrhnete. Konec je velmi předvídatelný. Rozhodně je to knížka, která stojí za přečtení.
Ivett.H
  15. 12. 2013, 19:32
Kniha mě nijak nezaujala - nakonec jsem jí ani nedočetla. Čekala jsem trošku jiný děj, ale asi je lepší, když si člověk před přečtením žádné domněnky nevytváří :) Navíc, co nemám ráda, dlouho kapitoly :D