Přímo do srdce

Originální název: A Straight Line to My Heart

CooBoo - 2013
ISBN: 978-80-7447-280-0

CooBoo (2013) 978-80-7447-280-0 180

Skončila škola, a to nejen na dva měsíce prázdnin, ale navždy. Tiffany a Kayla jsou volné, což je přesně to, po čem vždycky toužily. Ovšem teď je i po létě, a to znamená, že je čekají těžká životní rozhodnutí. Tiffany doufá, že její dobrovolná práce v místních novinách povede k něčemu více, ale její šéf se jí chystá dát tvrdou lekci o tom, jak se nestat sentimentálním reportérem jako on. Rodiče nikdy nepoznala a doma se kupí problémy s jejím nemocným dědečkem. A do všeho se objeví Davey. Hraje ragby, ale taky cituje zpaměti Trumana Capoteho, a je prvním klukem, který ji touží opravdu poznat a porozumět její citlivé duši. Tiff je nesmírně chytrá a racionální a zřídka podlehne svým emocím, ale v jednom krátkém týdnu zjistí, že slova ne vždy dokážou vyjádřit všechny věci ukryté hluboko v srdci. (Založil/a: Marlynka)

LiaFee
  25. 9. 2016, 14:25
Kniha tak trochu o ničem. Člověk pořád čeká, kdy se něco stane, a když se to stane, nějak to nestojí za to.
Je sice napsaná čtivě, ale neuchvátila mě ani postavami, dějem, ani zápletkou. Objevilo se pár zajímavých myšlenek, ale hlavní hrdinka s nimi neuměla pracovat a rozvinout je, takže nakonec se zase vrátila k tomu, jak se chovala předtím.