Vodní labyrint

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Panteon - 2013
ISBN: 978-80-87697-01-6

Panteon (2013) 978-80-87697-01-6 460

Mezinárodně úspěšná kniha španělského "Dana Browna". Mladá archeoložka Afdera Brooksová se dostaví k smrtelné posteli své babičky, výstřední milionářky a sběratelky umění. Ta Afdeře svěří dědictví bezpečně uložené v jedné americké bance - starobylý rukopis. Afdera podniká cestu kolem světa, aby odkryla záhadný obsah tohoto dokumentu. Cesta vrcholí v Benátkách ve vodním labyrintu. Z Vatikánu zasahuje intrikující kardinál Lienart, který se všemožně snaží zabránit odhalení, jež by mohl přinést poničený pergamen.
Vydal: PANTEON (Založil/a: al-ma)

#záhady
Eric Frattini Eric Frattini
*??.??.1963

anishta
  3. 9. 2013, 16:43
Tak kniha, kterou jsme si s nadšením koupila, sice byla odložena, ale vrátila jsem se k ní a to je u mě výkon...:D Jinak kniha se mi celkem líbila, ale konec mi přišel strašně odfláknutý... Objevil se tady strašně prokouknutelný Archanděl a nesympatická hlavní ženská postava Afdera, vše skončilo moc rychle a prokouknutelně... Průměrná kniha, ale celkem čitelná, teda až na nesmyslné chyby, korektura asi neproběhla..:D
Dumbicek
  13. 10. 2015, 7:57
Chyby v knize jsem si nějak nepřipouštěla,protože mě naplno zaujala naivita hlavní hrdinky. Má v ruce dost vzácný rukopis, a přesto nějak dramaticky nenaléhá na dodání překladu.Byla mezi posledními kdo viděl oběti, ale nikoho to nezajímá.Rozhodně bych autora nesrovnávala s Brouwnem.
jithushka
  20. 6. 2013, 12:53
Jedna z nejhorších knih kterou jsem kdy četla a hodně velký podíl na tom má český překlad. Zajímalo by mě, jestli u této knihy někdo dělal korekturu protože to, co překladatelka vyplodila a panteon vydal, je vážně zarážející. Do toho připočítám postavy, které jsou minimálně trošku přihlouplé a dělají rozhodnutí nad kterými zůstává rozum stát.Příběh sám o sobě úplně o ničem, pořád se lítá z místa na místo, rozhazuje se penězi a to, že hlavní postavě vůbec není divné, že neobdržela překlad knihy za který zaplatila x peněz je snad již poslední věc, nad kterou se čtenář zarazí.
Bajusik
  19. 6. 2013, 21:45
Příběh jako takový není vůbec špatný. Určitě bych si od tohoto autora přečetla ráda i další knihy. Sice jsem celý příběh čekala nějakou akčnější zápletku, ale i tak mě kniha upoutala. Ovšem myslím si, že přirovnávat Frattiniho k Brownovi je dost směšné, Brown sice píše v podobném stylu, ale jeho knížku člověk zhltne ani neví jak, u Frattiniho jsem prakticky věděla kdo je kdo, co objeví, kdy to objeví, jak umře další postava apod. Je holt hodně předvídatelný. Dost mě zarazil například fakt, že hlavní hrdinka byla vždy poslední osobu, se kterou se oběť setkala, ale nikdo ji z vraýd nepodezíral. Co mě ovšem naštvalo, je překlad a gramatika knihy. To, že se v knize objeví překlepy, či snad někde chybí čárka, háček apod. na to si člověk tak nějak zvykne a neřeší to. Ovšem aby byly hrubky pomalu na každé straně? Od strany sto už mi to fakt vadilo a klepala jsem si na hlavu, kdo ten překlad mohl schválit. Ale i přesto přeji všem příjemné čtení