Kolejmoří

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Laser-books - 2013
ISBN: 978-80-7193-369-4

Laser-books (2013) 978-80-7193-369-4 352

Vydejte se do Kolejmoří, na epickou cestu pro dobrodruhy každého věku. Šam ap Súrap z vlaku Médés se s úžasem účastní svého prvního lovu na krtka. Gigantická šelma vyrazí ze země, lovci na ni zamíří harpunami, odehraje se strhující souboj, jenž je zkázou jedné strany & triumfem té druhé. Ale ať jsou cesty po nekonečných tratích kolejmoří sebeúchvatnější, Šam se nedokáže zbavit pocitu, že život mu může nabídnout i něco víc. Třebaže kapitánka jeho vlaku myslí pouze na dopadení nažloutlého krtka, jemuž se žene v patách od chvíle, kdy ji před léty připravil o ruku. Když Médés na výpravě narazí na zdemolovaný vlak, vrak se zpočátku jeví jako vítané rozptýlení. Nicméně jistá nepředstavitelná věc, kterou Šam v trosce objeví, ho vzápětí dovede do situací, jež by nejspíš oželel. Zanedlouho se sám stává štvanou zvěří, po níž pátrají piráti, vlakaři, netvoři & kdovíkdo ještě. Změna patrně nečeká jen Šamův život, dočká se jí možná celé kolejmoří…\r\n\r\nSamostatný, vzrušující román jiskřící autorovou nespoutanou fantazií a jazykovou ekvilibristikou se nese v duchu těch nejlepších dobrodružství a dýchá poetikou Miévillových slavných románů Nádraží Perdido či Jizva. (Založil/a: Desmond)

TomToman
  12. 4. 2016, 18:49
Tohle je poslední kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetl. Myslím , že poslední vůbec. Nebo si dám alespoň dlouhý odpočinek. China je moc proměnlivý autor. Jedno ale zůstává jeho hra s jazykem, která je pro někoho až odrazujícím prvkem jeho knih.
Kniha jistě stojí pro trpělivé čtenáře za přečtení.
Anselmo73
  1. 2. 2015, 2:02
Kolejmoří je jedna z nejpodivnějších knih, kterou jsem kdy četl. Neuvěřitelně jazykově zajímavá kniha (klobouk dolů před překladatelem), gejzíry fantazie tryskající z nejzvláštnějšího světa stvořeného spisovatelem, extrémně zajímavé postavy - to vše tvoří třaskavou směs, ale především neuvěřitelně zajímavý román. Nicméně nečekejte jednoduchou četbu, chce to celého čtenáře: ten je ale odměněn opravdovou čtenářskou extází! Těším se, až nastane ta správná konstelace hvězd a já se ke knize opět vrátím.