Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kolejmoří

85%
4 22
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kolejmoří Originální název: Railsea
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2013
ISBN: 978-80-7193-369-4
Počet stránek: 352
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 29x v přečtených
v knihovně 18x v knihovně
k přečtení 22x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2013) 978-80-7193-369-4 352

Vydejte se do Kolejmoří, na epickou cestu pro dobrodruhy každého věku. Šam ap Súrap z vlaku Médés se s úžasem účastní svého prvního lovu na krtka. Gigantická šelma vyrazí ze země, lovci na ni zamíří harpunami, odehraje se strhující souboj, jenž je zkázou jedné strany & triumfem té druhé. Ale ať jsou cesty po nekonečných tratích kolejmoří sebeúchvatnější, Šam se nedokáže zbavit pocitu, že život mu může nabídnout i něco víc. Třebaže kapitánka jeho vlaku myslí pouze na dopadení nažloutlého krtka, jemuž se žene v patách od chvíle, kdy ji před léty připravil o ruku. Když Médés na výpravě narazí na zdemolovaný vlak, vrak se zpočátku jeví jako vítané rozptýlení. Nicméně jistá nepředstavitelná věc, kterou Šam v trosce objeví, ho vzápětí dovede do situací, jež by nejspíš oželel. Zanedlouho se sám stává štvanou zvěří, po níž pátrají piráti, vlakaři, netvoři & kdovíkdo ještě. Změna patrně nečeká jen Šamův život, dočká se jí možná celé kolejmoří…\r\n\r\nSamostatný, vzrušující román jiskřící autorovou nespoutanou fantazií a jazykovou ekvilibristikou se nese v duchu těch nejlepších dobrodružství a dýchá poetikou Miévillových slavných románů Nádraží Perdido či Jizva. (Založil/a: Desmond)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

TomToman
60% 60% 60% 60% 60%
  12. 4. 2016, 18:49
Tohle je poslední kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetl. Myslím , že poslední vůbec. Nebo si dám alespoň dlouhý odpočinek. China je moc proměnlivý autor. Jedno ale zůstává jeho hra s jazykem, která je pro někoho až odrazujícím prvkem jeho knih.
Kniha jistě stojí pro trpělivé čtenáře za přečtení.
Anselmo73
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 2. 2015, 2:02
Kolejmoří je jedna z nejpodivnějších knih, kterou jsem kdy četl. Neuvěřitelně jazykově zajímavá kniha (klobouk dolů před překladatelem), gejzíry fantazie tryskající z nejzvláštnějšího světa stvořeného spisovatelem, extrémně zajímavé postavy - to vše tvoří třaskavou směs, ale především neuvěřitelně zajímavý román. Nicméně nečekejte jednoduchou četbu, chce to celého čtenáře: ten je ale odměněn opravdovou čtenářskou extází! Těším se, až nastane ta správná konstelace hvězd a já se ke knize opět vrátím.