Jmenuji se X

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2403-5
Vyšlo jako e-kniha

Fragment (2014) 978-80-253-2403-5 247 Vyšlo jako e-kniha.
Fragment (2013) 978-80-253-1724-2 247

Láska, co spaluje. Touha, co ničí... Dvaadvacetiletá americká studentka Alex (pro přátele X) přijíždí do Neapole, kde chce získat pro svou práci podklady o italské mafii. Hned první večer se v luxusní kavárně setká s elegantním mužem, který jí naprosto učaruje. Marc Roscarrick - potomek šlechtického rodu - je přátelský, pohledný, inteligentní a neuvěřitelně přitažlivý. Kolem něj se však vznáší aura záhadnosti. Atraktivní muž v X probudí dosud nepoznanou touhu. Jeho tajemství je ale pro dívku šokující. Vztah X s Marcem je možný pouze za jeho podmínek. Dokáže se X vzdát svých přání a podřídit se? Své touze, ohromující přitažlivosti a erotickým tajemstvím, která ji děsí a vzrušují zároveň? (Založil/a: al-ma)

Nnelly
  13. 5. 2013, 4:15
Pro fanoušky Padesáti odstínů? No jistě...
americká studentka vysoké školy přijíždí do Itálie, kde se setkává s tajuplným miliardářem, kterému na první pohled neznámo proč učaruje
Ixka je nezkušená (no, ona si furt stěžuje, že je nezkušená... je jí dvaadvacet a měla jen tři sexuální partnery, chudinka), obyčejná a naprosto uchvácená, pro získání svého Lorda by udělala cokoliv, dokonce i podstoupila rituální zkoušky, které ji děsí (nevysvětlo no proč), ale někdy je i to moc.

Kniha je napsaná divně, autorka má zbytečně rozsáhlou slovní zásobu, takže některé věty působí směšně (a častěji až uboze), neustále má důvod všechno zdůrazňovat, najdete tu ztrojená (a více násobná) písmena ve slovech a dokonce i několik otazníků (nestačí jeden, dokonce ani tři).
Příběh je bolestně nereálný, hloupý, zmatený a pojatý tak, že jsem si někdy připadala, jako bych se ocitla spíš ve scifi a celkově se nedivím, že ta "slavná britská spisovatelka" psala pod pseudonymem, za tohle bych se taky styděla.
Afire
  24. 11. 2014, 22:33
No ... tak jsem to dočetla :-), prostě jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Pravděpodobnost či pravdivost aktů mystérií neumím posoudit, ale představa, že americká studentka ovlivní prostou prosbou rozhodnutí mafiánského bosse ... na dovolenou přijatelné.
martinexa
  15. 7. 2013, 19:38
Modlila jsem se, aby už byl konec. Styl psaní opravdu divný, zbytečně rozsáhlé popisy a dodatky o historie mafie a já nevím čeho ještě. Zbytečně u této literatury to nebylo vůbec potřeba. Jedno vím určitě, už si to nepřečtu znovu.
Samie
  23. 2. 2014, 15:41
Lehce podprůměrná kniha. Chvílemi mě i bavila, ale pak mě zase nudila. Dala bych knize 2,5 hvězdiček, ale bohužel to nejde. Tak jsem se nakonec rozhodla pro 3 hvězdy už jen díky té úžasné obálce.
evasamankova
  26. 9. 2013, 15:26
Naprostá hrůza, která nemá s literaturou nic společného. Mix turistického průvodce s laciným pornem. Hrdinové mi byli absolutně nesympatičtí. Silou vůle a velmi častým přeskakováním stránek jsem to dočetla. Ale byl to boj a znovu už nikdy.
NikDisk
  18. 8. 2015, 10:24
Prostě červená knihovna :) přečetla jsem jí za chviličku, ale podruhé bych jí asi nečetla. To raději Padesát odstínů šedi :D ta mě "nažhavila" více :D
makyna03
  20. 10. 2014, 12:03
Jak už někteří napověděli, padesát odstínů trošku jinak, nechápu jak může být ve dvaadvaceti nezkušená, absurdní. A zazmatkovat při tetování? Proč to tedy podstupuje? Autorka má přemíru fantazie se kterou neví co udělat, bohužel s ní nenaložila správně...za mě 60%...
katesek
  22. 2. 2014, 10:40
Styl a psaní autorky mi nevadil. Myšlenka příběhu mě zaujala, ale mohlo to být více propracované a pomohlo by kdyby se šlo více do povah a pocitů postav... Kniha co zaujala a místy i překvapila, ale nejde do hloubky.
Nika17
  19. 5. 2013, 14:49
Kniha je velké zklamání. Příběh je nudný,bez nápadu. Hlavní hrdinka je naivní chudá studentka, která ulovila lorda? Knihu jsem ani nedočetla, je mi docela líto peněz, které jsem za tento "román" zaplatila.