Ramses II

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Domino - 2007
ISBN: 9788073033750

Domino (2007) 9788073033750 391

Ramsese II., vynikajícího panovníka, vojevůdce a stavitele, lze pokládat za staroegyptského Julia Caesara, Ludvíka XIV. a Napoleona zároveň. V čele své země stál šedesát sedm let a zplodil na stovku potomků, z nichž mnohé přežil. Nesmrtelnost si zajistil stavbou nádherných chrámů; vítězstvím nad Chetity v bitvě u Kadeše zajistil Egyptu nebývalý rozkvět a blahobyt. Věhlasná egyptoložka Christiane Desroches Noblecourt se zdaleka nespokojuje s vylíčením každodenního života velkého egyptského faraona, ale snaží se najít odpověď na dosud nezodpovězené otázky. Jaké skutečné cíle Ramses-vládce sledoval? Proč dal své jedinečné chrámy zbudovat v opuštěné krajině? Jak skutečně dopadla bitva u Kadeše? Jakými prostředky se Ramsesovi podařilo zajistit nebývalý rozkvět Egypta? Dlouholetá mravenčí práce a zkušenosti nabyté přímo v terénu umožnily autorce přinést nový pohled na celou řadu skutečností. Zásluhou vědomostí a vypravěčského umění Christiane Desroches Noblecourt se stává dílo o Ramsesovi poutavou četbou, která zaujme každého milovníka starověkého Egypta, aniž by sklouzávalo do laciné a po odborné stránce mnohdy nespolehlivé podbízivosti. (Založil/a: Nefertari)

Christiane Desroches-Noblecourt Christiane Desroches-Noblecourt
*17.11.1913 - †23.06.2011

Nefertari
  6. 5. 2013, 10:57
Ramesse II., má dlouholetá láska. Četla jsem několik publikací o tomto faraonovi a tato je u mě na prvním místě. Christiane Desroches Noblecourtová je opravdu skvělým průvodcem životem tohoto výjimečného muže. Díky ní můžeme na Ramesse nahlédnout nejen jako na vladaře, válečníka, stavitele, ale také jako na syna, manžela a otce. Oceňuji, že autorka jej nikterak neidealizuje, ani neshazuje, což ne každý dovede. Co se literatury faktu týče, díla této autorky mohu jen doporučit. Vše je popsáno srozumitelně, bez jakýchkoli učených frází. Samozřejmě, 5*