Rekreace

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Burian a Tichák - 2006
ISBN: 80-903687-4-3

Burian a Tichák (2006) 80-903687-4-3 114

Děj příběhu se odehrává v době rozkladu sovětského impéria, kdy se na Ukrajině rozvíjí národní sebevědomí a pořádají se nejrůznější národně-obrozenecké akce. Hrdina knihy, mladý rocker a básník, je pozván na jednu z nich do městečka Čortopol. Jako typický antihrdina vidí v celé akci pouze příležitost jak si udělat výlet, opít se a navázat sexuální známosti. Nejinak se chovají jeho přátelé, mladí básníci. Kniha je napsaná svěžím stylem s notnou dávkou sarkasmu. (Založil/a: vladislaus)

#novela
Jurij Andruchovyč Jurij Andruchovyč
*13.03.1960

dejw
  20. 9. 2013, 22:08
Zvláštní kniha, měl jsem dojem, že je jen o chlastu, nevázané zábavě apod. Nenadchla mě a jen potvrdila předsudky, které většinou o Ukrajincích kolují. Anebo jsem autora nepochopil...
růže z masa
  23. 1. 2011, 10:02
na Ukrajinu dobré, ale upřímně - čekala jsem víc. Ano, postavy jsou hodně specificky vystavěny, je tam snaha o ironii, ale všechno v, pro mě, zcela neprostupném a víceméně nezajímavém balastu. Snad až závěr je milou tečkou, že číst tuhle knihu mělo smysl. Nicméně autor má jistě i lepší.