Německé rekviem

Poprvé vydáno celosvětově: 1991

BB art - 2001
ISBN: 80-7257-408-6

BB art (2001) 80-7257-408-6 267

Válka skončila a zdálo by se, že bude klid. Avšak na jedné straně budování nové země a na straně druhé neutěšené hospodářské a politické poměry, válkou zbídačená země, vraždění a drancování – takový je obraz poválečného Německa, do kterého je umožněno čtenáři nahlédnout prostřednictvím třetího dílu volné detektivní trilogie Philipa Kerra (*1956) Temný Berlín – Německé rekviem. Soukromý detektiv Bernhard Gunther se tentokrát zaplétá do nebezpečné hry bývalých vysokých důstojníků SS. Odjíždí řešit svůj případ do Rakouska, rozděleného vítěznými mocnostmi, kde se odehrává děj plný napětí, nečekaných zvratů a odhalení a sám se ocitá v nebezpečí života. Autor odkrývá pohled nejen na politické intriky, ale také na nelehký život lidí po válce. (Založil/a: spartjanek)

vojtech.kucera
  21. 10. 2015, 10:34
Tak nevím, jestli ještě po tomto autorovi sáhnout. Někdy před rokem jsem četl Praha osudová a v dobrém jsem na ni při čtení této detektivky vzpomínal. Německé rekviem nemělo spád, až se dá říct, že bylo chvilkami nudné.