ANDREA a jiné básně

ANDREA a jiné básně

„Je to skoro o všem, co je v životě, o Andree a jsou tam i jiné básně,“ říká lakonicky Adam Katona. „Některé starší, dosud nevydané, ale i zcela nové a aktuální kusy. Vše je tematicky rozděleno do celků: Andrea, Touha, Trny, Jízda a komunikace, Havran, Sny, Démon, Bonus. Jako ,kravinkový´ odpočinek na závěr od ,seriózních básní´ je druhá část ,České kočky´, navazující na ,Bratislavské mačky´ z první sbírky, přesto je Andrea úplně jiná než ,Lehce osamělí kluci od široké řeky´,“ dodává autor o své sbírce.
ANDREA a jiné básně obsahuje originální existenciální a milostnou poezii i písňové texty.
Adam Katona je český písničkář, textař a spisovatel. Překládá také texty z angličtiny, autorské písně doprovází na kytaru na kytaru.
Doposud vydaná díla: Pod lampou skloněnou 2007 - hudební album, Lehce osamělí kluci od široké řeky 2011 - sbírka poezie e - book, Můj vzkaz doletí 2011 - hudební album, ANDREA a jiné básně 2013 - sbírka poezie e - book. (Založil/a: manik1)

Adam Katona Adam Katona
*10.08.1986