Co bude dál

Co bude dál Originální název: What comes next

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-850-2

Domino (2013) 978-80-7303-850-2 400

Bývalý univerzitní profesor Adrian Thomas prožívá nejdramatičtější den svého života. Nejprve se od lékaře dozví, že trpí vzácnou chorobou, kvůli níž bude postupně ztrácet paměť a do několika let zemře. A cestou z ordinace se stane svědkem únosu mladé dívky. Šestnáctiletou Jennifer drží v zajetí zvrácený pár, který provozuje webovou stránku s názvem Co bude dál. Z unesené dívky je teď pouhé Číslo čtyři, jehož utrpení mohou prostřednictvím internetu sledovat tisíce diváků. Stačí zaplatit a být dostatečně otrlý a zvrácený. Nic víc není zapotřebí k tomu, aby se voyeuři mohli ukájet dívčiným utrpením a spolurozhodovat o jejím dalším osudu.
Policie je bezradná a profesor si uvědomuje, že pokud nezačne rychle jednat, unesenou dívku se už nepodaří najít živou. Muž, jehož život se chýlí ke konci, bojuje o záchranu dívky, která má celý život před sebou. (Založil/a: Shax)

Introvert
  30. 6. 2014, 9:55
V knize Co bude dál jsem našla všechno, co bych od dobré detektivky čekala. Napětí, drama, spád, vyváženost. Autorovo originální pojetí, jak by mohlo vypadat pátrání po zmizelé dívce takto nemocným člověkem. Závěr byl trochu ,,přestřelený", ale nějak mi to nevadí...
Na tuto knihu jsem se hodně těšila - a právem. Vychutnala jsem si ji jako bonbonek, nenudila se u ní ani chvilku. Napětí se nachází na každé stránce. A - je to chytré.
Velmi dobré, opravdu doporučuji.
Moreanne
  8. 5. 2013, 15:37
Knížku jsem sice nečetla, ale po přečtení anotace by mě opravdu zajímalo, jak moc se nechal autor ovlivnit filmem Smrt on-line/Untraceable (píšu to úmyslně v tomto pořadí - film vyšel v roce 2008, kdežto kniha údajně v roce 2010). Třeba se mi to jen zdá, ale připadá mi nepravděpodobné, že by myšlenku mučení/usmrcení zvířat nebo lidí online v závislosti na návštěvnosti webových stránek měli dva autoři nezávisle na sobě...

---------------------

malc8k: Tak bohužel Johna Katzenbacha neznám a momentálně ani nemám v plánu se s jeho dílem seznámit. Na tuhle knihu jsem narazila čirou náhodou a ta podobnost děje s filmem je pro mě prostě do očí bijící, nic víc :-) Ale tím nechci snižovat autorovy kvality, kniha to bude jistě dobrá.
Orina
  29. 9. 2013, 22:36
Katzenbach má pro mě jednu zásadní chybu a to, že není psycholog, ale velmi rád si na něj hraje. Co bude dál je chytlavá kniha, ale být po mém, tak jí tak o třetinu zkrátím, protože číst furt dokola učebnicové výklady psychologie postav je po nějaké době nuda. Nebýt této závady, vystřihla bych bez mrknutí pět.
Emmilli
  3. 10. 2015, 21:23
Diky teto knize si muzu na seznam přidat dalšího oblíbeného autora.v co bude dal jsem našla všechno co od dobrého thrilleru čekám.urcite se těším na dalsi knihy pana katzenbacha
jane.n
  11. 8. 2016, 19:05
Knížka mě chytla. Děj se mi hodně líbil... Ale jak už tady někdo zmínil přede mnou, některé pasáže jsou nudnější, když se zabývá výkladem postav nebo nějakým popisem. Tyhle části jsem pak už přeskakovala.