Anatomie vraždy

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-319-6

Jota (2013) 978-80-7462-319-6 384

Londýn 1781 : Královské loďstvo bojuje na moři s Francouzi a ulicemi Londýna obíhají nejrůznější zvěsti. A zatímco na březích Temže to kypí životem, z jejích kalných vod vytahují dva převozníci mrtvé tělo. Šlo o nešťastnou náhodu, soukromé vyřizování účtů nebo součást spiknutí ohrožujícího jedno z nejdůležitějších tajemství celé Anglie?
V jiné části města si privilegovaní vychutnávají život plný přepychu. Málokdo z nich však tuší, co se odehrává pod slupkou bezstarostné zábavy. Přece se však najdou lidé ochotní podívat se pod povrch, bez ohledu na to, do jak nebezpečných hloubek se mohou dostat.
Harriet Westermanová, omrzelá konvenčním životem venkovské zámecké paní i znepokojená vážným zdravotním stavem svého manžela, věří celým srdcem v sílu spravedlnosti. Samotářského anatoma Gabriela Crowthera zase fascinuje lidské tělo. Oba proto přijmou nabídku, aby objasnili smrt jistého muže, i když tím riskují nařčení, že jejich zájem o vraždy je nepřirozený. V sázce je však i bezpečí celé země. Harriet a Crowther si ovšem nepřipouštějí, co všechno jim hrozí… (Založil/a: Shax)

Imogen Robertson Imogen Robertson
*1973

janeicka
  29. 8. 2014, 13:32
Druhá kniha o dvojici nesourodých "detektivů" se mi líbila stejně jako první, rozhodně zde není žádný kvalitativní sestup. Opět je perfektně popsán Londýn 18. století, celý příběh postupně graduje a u jedné vraždy zdaleka nezůstane. Opět velmi čtivá historická detektivka, u které mne tak trochu dostal překvapivý konec. Víc netřeba prozrazovat, přečtěte si sami :-)
stepuli
  1. 10. 2016, 9:04
Po prvním díle trochu zklamání, musím říct, že z knihy mi toho moc neulpělo. Ale historická detektivka je přesně můj šálek kávy, příběh je napínavý s propracovanou zápletkou, tak není potřeba za tím hledat něco víc.
minkar
  13. 11. 2015, 12:38
Prvni dil me absolutne uchvatil, historie, Anglie, detektivka. Proste idealni kombinace. V tomto druhem dile mi moc nesedelo prostredi opery, ve kterem se pribeh odehrava. Blizsi mi byla slechticka sidla z dilu prvniho. Zapletka s tematem spionu take neni to ono. Nicmene i tak se mi kniha moc libila.