Rosé

Rosé

Podtitul: veselý i vážný vícebarevný svět vína

Originální název: Rosé
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Radix - 2013
ISBN: 978-80-87573-05-1

Radix (2013) 978-80-87573-05-1 118

Publikace je přehledně rozdělena do devíti kapitol, ve kterých se autor věnuje jak historii výroby rosé ve světě i u nás, tak podrobně její současnosti. Zavádí čtenáře do hlavních oblastí výroby rosé vín a seznamuje jej s regionálními zvláštnostmi.
Obsáhle je zpracována statistika výroby rosé vín v České republice za poslední desetiletí. Její přehled naznačuje současné pevné postavení rosé vín v naší zemi a trend jeho posilování do příštích let. Další text je věnován základním technologickým praktikám a odrůdám pro výrobu rosé, druhům barev rosé vín, typovým rosé vínům a jejich použití v gastronomii.

Kniha je doplněna četnými obrázky, které poukazují na technologické, ale i obchodní zvláštnosti rosé vín. Autor využil svých praktických zkušeností s výrobou této moderní kategorie vín a také teoretických poznatků načerpaných v průběhu svých zahraničních cest a své doktorské práce pojednávající právě o vínech rosé.

Kniha odpovídá též na řadu otázek a nepřesností, které se kolem světa rosé vín vyskytují. Právě proto by neměla chybět v knihovně žádného vinaře, obchodníka s vínem nebo sommeliéra, ale i zasvěceného konzumenta rosé vín. (Založil/a: Jamesová)