Cesta s ayahuaskou

Cesta s ayahuaskou Originální název: Cesta s ayahuaskou

Volvox Globator - 2008
ISBN: 978-80-7207-692-5

Volvox Globator (2008) 978-80-7207-692-5 244

Ivan Velíšek, člověk s otevřeným srdcem, opustil před čtyřiceti lety Československo a toulal se v lesích Kanady, v povodí Amazonky, na svazích Kordiller, ve výšinách Himálají, v hlubinách lidských srdcí. V Jižní Americe jeho unavenou duši dávali do pořádku curaderos ayahuaskou, legendární šamanskou drogou, která potlačuje ego, ukazuje cestu, jak lépe a harmonicky žít, pohodově s ostatními a bez konfliktů se světem.
Osobitým jazykem napsaný cestopis z míst, kde je průvodcem droga, o které každý slyšel, ale jen málokdo ji zkusil. (Založil/a: Tyet)

#drogy

Tyet
  16. 4. 2010, 13:34
Knížka mě zpočátku moc neuchvátila, zdála se mi jako slabý odvar Castanedy, je psaná neumělým, amatérským a často dost zmateným jazykem. Je vidět, že autor už mnoho let žije v cizině a čeština mu dělá trochu potíže. Nakonec jsem si na ten podivný styl zvykla a i autor mi postupně byl méně a méně nesympatický a ke konci jsem si to už i docela užívala. Vyznění knížky je ale opravdu spíše povrchní a žádné zvláštní zážitky ani moudrosti nečekejte. Spíš se mi potvrdil názor, že v chudých zemích se každý snaží urvat co může a okrádání turistů a "hledačů" je tou snadnější cestou k penězům. Každopádně když to nepřečtete, o moc nepřijdete... :)