Dívka z nočních můr

Originální název: Girl of Nightmares

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-679-4

Baronet (2013) 978-80-7384-679-4 288

Přímé pokračování knihy Anna krví oděná

Před několika měsíci Anna Korlovová ve svém sklepě otevřela bránu do pekla a zmizela, ale lovec duchů Cas Lowood se přes to nedokáže přenést.

Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít - a ne aby chodil po světě napůl mrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.

Vidí teď Annu všude - někdy v nočních můrách, a někdy dokonce za bílého dne. Něco s ní ale není v pořádku a nejsou to jenom sny. Někdo Annu mučí a pokaždé, když se mu zjeví, je trýzněna novým a ještě krutějším způsobem. Cas netuší, co se s Annou stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že si nezaslouží, co se jí tam děje. Anna mu nejednou zachránila život a je načase jí oplatit laskavost. (Založil/a: hanagrey)

Kendare Blake Kendare Blake

anishta
  28. 8. 2013, 0:06
Četla jsem komentáře, které jsou tady napsané a měla jsem z toho trošku strach.. Ale autorka prostě nasadila Annou krví oděnou laťku moc vysoko... První díl zde sice nepřekonala, ale i tak je kniha skvělá... Někdo se tady zmínil, že neměl husinu během čtení, ale asi jste jen studení čumáci, protože kapitola v Lese sebevrahů mě málem zvedla ze židle, ale možná to jen moc prožívám... :D Shrnutí nakonec --> kniha putuje do oblíbených a dostává 5* protože pro mě je naprosto skvělá...:)
Kele De
  7. 6. 2013, 6:54
V porovnání s prvním dílem byl tenhle notně slabší - alespoň pro mě. Příběh mi přišel takový "plochý", chyběla mi jistá gradace, plastičnost - zde jsem měla dojem "klouzání po povrchu".
Jadelaine
  22. 5. 2016, 17:16
Za mě 70% za celou sérii. Obě knihy čtivé, kratšího rozsahu s poměrně velkým množstvím děje. Příběh má spád. Částečná předvídatelnost děje. Každopádně bych nezařadila knihy mezi horory jako spíš mezi fantasy a young adult literaturu, kde patří mezi mírně nadprůměrné.
Veru.K
  30. 9. 2014, 10:51
Byla to skvélá kniha, která mě uměla jak překvapit tak napnout. Takový konec jsem nečekala, ale asi je to tak lepší, vše je uzavřeno a Cas může začít znova. Vím, že ne každému se bude po té jedničce líbit, ale mě se líbila a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.
Nikolka001
  15. 7. 2013, 17:28
Je pravda,že tento díl byl o něco slabší než Anna krví oděná,ale to nemění mé hodnocení. Kniha mě bavila od začátku až do konce. Vůbec jsem se nenudila. Je sice pravda,že jsem se skoro vůbec nebála. U prvního dílu mě celou knihu doprovázel mráz po zádech. Tady se to říct nedá. U konce jsem byla opravdu překvapená. Nečekala jsem tak skvělý konec. Určitě doporučuji!!! :)))))
Ruxandra
  22. 5. 2013, 19:36
Jsem opravdu zklamaná. Možná až to vydýchám, změním názor, ale teď těsně po dočtení knihy je to prostě tak. Dějově je druhý díl celkem prázdný, skoro nic se neděje, a když už se to za polovinou rozjede je celkem jasné, jak to dopadne. Přála jsem si jiný konec, ale to neznamená, že kvůli tomu jsem zklamaná. Vadí mi absence toho mrazení a napětí, které jsem cítila při čtení Anny krví oděné. První kniha měla atmosféru, zajímavé téma, čtivost a uměla nadchnout. Druhá část má tu čtivost i téma, ale obsah příběhu pokulhává. Anna tomu prostě dodávala "šťávu", tady citelně chybí...
Ann-K.
  10. 6. 2014, 22:20
No nějak sem nepřemejšlela nad tim jestli je druhý díl lepší nebo horší než první:D prostě sem četla a četla a vůbec nestačila myslet:) Podle mě na podobné (vysoké) úrovni jako první díl. Včechny osoby (až na Carmel) zajímavé a zajímavé a eště jednou zajímave:)A konec se mi líbil.
Dumbicek
  22. 7. 2016, 7:35
Mám z knihy stejný dojem jako většina čtenářů. Pokud mám porovnávat tak Anna krví oděná byla lepší. Tady mi chyběl rytmus něco co by mělo spád a bohužel ani Casův humor už nebyl tak dobrý jako v první knize. Konec mě ani nepřekvapil, protože už v první knize na mě Cas působil jako charakter a celý příběh k tomu podle mě směřoval.
lenka40
  31. 7. 2016, 11:05
Tak pokračování " Anna krví oděná" mě trochu zklamalo . Čekala jsem více duchů , více akčnosti a tajemna. Svým způsobem je větší část knihy taková vláčná o ničem . Posledních 50 stránek se konečně něco děje ,ale to je opravdu málo z celé knihy. Ale jelikož chcete vědět jak to s Annou dopadlo musíte si knihu přečíst. =)
Lindsey
  24. 9. 2014, 23:34
Ne až tak skvělé pokračování úžasné knihy. První díl se mi vážně líbil, ale Dívka z nočních můr příliš nezaujala. Ač mi u prvního dílu běhal mráz po zádech téměř po celou dobu čtení, u druhého dílu mě zaujal akorát Les sebevrahů. Anna byla zkrátka dominantou celé série, a když se stáhla do ústraní (rozumějte pekla), ostatní postavy nebyly natolik výrazné, aby samy utáhly dvojku. Dvě hvězdy za zajímavý konec.
E Vů Na
  29. 10. 2013, 16:08
Nejdřív jsem si přečetla komentáře tady a říkala jsem si zda si druhý díl koupit :) Komentáře tady byli trochu zpochybňující a tak jsem si říkala "Mám si ji koupit , nebo nemám?". Ale když už máte první díl nemůžete druhý díl jen tak vypustit! :D Nebyl zase tak slabý, ale zase né tak dobrý jako první díl :) Ale stejně byl napínavý a zajímavý :) Takže radím:"Nečtěte si zpochybňující komentáře!Každý máme jiný styl, jiný vkus četby!Každého baví něco jiného!" :)
TeddyM
  14. 9. 2013, 18:14
Trošku mě zklamal konec, ale asi to tak je správné...Je pravda, že druhému dílu citelně chybí Anna, ale je napínavý a pěkně se čte. Myslím, že tahle minisérie je stojí za přečtení. Škoda, že není třetí díl :)
Luna
  21. 6. 2014, 10:15
Druhý díl mě trochu zklamal. čekala jsem stejný (nebo aspoň podobný) spád jako u první knihy, ale děj se místy poměrně vlekl a chybělo mi i napětí jako u předchozího.