Oko tygra

Originální název: The Eye of the Tiger

Alpress - 2004
ISBN: 80-7362-034-0

Alpress (2004) 80-7362-034-0 336

Harry Fletcher, muž s pestrou minulostí, v níž nechyběly ani stíny a šrámy, si v současnosti na živobytí poctivě vydělává jako kapitán nájemného rybářského kutru, který loví trofejní ryby v nádherných vodách Indického oceánu. Náhle se však znovu objevují lidé ze světa, který se rozhodl odvrhnout, a zapletou ho do další nebezpečné hry. A Harry musí hrát, aniž by věděl oč a proti čemu, musí se vrátit a zase uplatnit pravidla násilí a smrti, která kdysi tak mistrovsky ovládal. Jisté je totiž jen jedno jediné - prohra by znamenala smrt...

ondrasek
  27. 7. 2016, 20:01
Dobrodružné čtení o honbě za pokladem z potopené lodi.
U Wilových knih jsem nikdy neměl problém uvěřit příběhu, který mi ve svých knihách předkládá. Ale u této knihy jsem ten problém malinko měl. Nebo jsem nad tím zbytečně moc přemýšlel, ale jednání lidí - mafiánů, agentů či domorodců - mi nepřipadalo příliš logické.
Za to srážím nějaké ty body z hodnocení. Ale tak dobrý, kniha se mi četla dobře a jsem s ní spokojen.
70%.
Lucho Gonzalez
  25. 2. 2013, 22:16
Dobrodružné romány asi nikdy nebudou tím, co bych vyhledával. Právě to byl patrně důvod, proč mi tak dlouho trvalo, než jsem se začetl a dostal se do děje. Pak jsem byl ale velmi příjemně překvapen. Nechybělo napětí, nechyběla vášeň, nechybělo ani překvapivé rozuzlení a dějové zvraty. Čisté čtyři hvězdy to sice nejsou, ale takových 75% s přehledem.