Dějiny udatného českého národa

Dějiny udatného českého národa Originální název: Dějiny udatného českého národa

Knižní klub - 2003
ISBN: 80-239-0886-3

Knižní klub (2003) 80-239-0886-3 44

Tahle "rodinná" knížka, pro děti i dospělé, je určena nejen těm, co nedávali ve škole pozor (dozvědí se překvapivé informace z naší historie), ale i šprtům: ty zase pobaví. Když rozložíme knihu jako harmonikové leporelo, otevře se před námi 9 metrů dlouhá krajina, v níž se odhrávají drobné děje, nejprve ze života pravěkých lovců, pak prvních zemědělců... Zúčastníme se obřadu keltských druidů, utečeme z bitvy mezi Římany a Germány, na Velké Moravě se seznámíme s Cyrilem a Metodějem, dozvíme se pár drbů o Přemyslovcích... bitvu mezi husity a křižáky je lépe sledovat z dálky. Na další dvoustraně číhají loupežníci! Klid na dvoře císaře Rudolfa II. je jen klidem před bouří třicetileté války... a je tu baroko, osvícenství, obrození... uplyne pár dvoustran a století a už nadšeně budujeme socialismus i kapitalismus... Fakta, informace, chronologické tabulky ke všem obdobím nechybí a komiksové textíky a kreslené postavičky umožní hledět na naši minulost a naše předky s humorem, nadsázou a ironií. (Založil/a: Sharul)

AkzuzkA
  10. 11. 2016, 10:47
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že kniha děti opravdu baví! A nejen děti. I dospělému čtenáři má co nabídnout. Krásné ilustrace, zajímavosti. Skvělé zpracování!